Девойките U18 записаха първа победа в Скопие

BGbasket.com 12/07/2019 19:25

Националният отбор по баскетбол за девойки U18 записа първа победа на европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Скопие. В мач за разпределение на 17/23 място на шампионата тимът ни се наложи над Косово с 83:61.

Най-сериозното предимство на българките бе при асистенциите (21 срещу 11),  точките от грешки на съперника (37 срещу 19) и при тези от бързи атаки (29 срещу 12). Отборът ни отбеляза 10 тройки срещу едва 3 за съперника и като цяло имаше по-добри проценти при стрелбата.

В петък България играе срещу Норвегия, като и този двубой започва в 17:30 часа българско време.

Началните минути на срещата бяха сравнително равностойни. След това обаче баскетболистките на Силвия Пеева направиха серия от 14:2 и се откъснаха в резултата, като след първата част водеха с 31:21. През втория период нашите продължиха да се възползват от грешките на съперника, а на почивката водеха с 49:32 – най-голямата разлика до момента.

Ситуацията не се промени и след паузата. Разликата се движеше около 20 точки в полза на България, като преди последната част тимът ни бе напред с 64:41. Заключителните десет минути бяха сравнително равностойни, но на практика в края мачът се доиграваше.

Силвия Пеева пусна в игра всички свои баскетболистки. Много силен мач изигра Константина Какогиани, която отбеляза 30 точки. С 18 е Габриела Влахова.

За Косово Дея Пушколи вкара 17 точки, 15 добави Арбъ Хашани.