Девойките U18 с втора победа, ще играят за 17-o място

BGbasket.com 13/07/2019 19:10

Националният отбор на България за девойки U18 ще играе за 17/18 място в крайното класиране на Европейското първенство, дивизия В. В предпоследния си мач от шампионата днес тимът ни записа втора победа в мачовете за разпределение на позициите 17/23 – той надви Норвегия с резултат 56:51. Така в последния си мач утре тимът ни ще се изправи срещу победителя от сблъсъка ВеликобританияАвстрия, като при победа ще завърши на 17-о, а при загуба – на 18-о място.

Националките ни взеха инициативата рано в мача, повеждайки с 8:2 и въпреки че бяха напред през цялата първа четвърт, позволиха на съперника да изравни резултата в края ѝ при 17:17. Силна игра и през втората част даде на отбора ни за моменти и двуцифрена разлика, а на почивката той имаше аванс от седем точки при 32:25.

През третата част обаче тимът ни допусна съперника да набере скорост и да обърне резултата след серия от 15:0. Така след 30 минути игра резултатът беше 42:39, а България вече беше догонващият отбор. През последната четвърт момичетата на Силвия Пеева ограничиха максимално нападението на съперника си и успяха да си върнат водачеството след серия от 12:4 в първите девет минути от нея. Въпреки че Норвегия намали разликата само до точка в последните секунди, Габриела Влахова подпечата победата на отбора с тройка.

Константина Какогиани записа 18 точки и 6 борби за победата на българките, а по 13 точки отбелязаха Виолета Григорова (10 борби) и Габриела Влахова (5 борби).

За Норвегия над всички с 20 точки и 19 борби беше Кари Хюрхебу.