Страхотна последна част донесе нова победа на България U16

Мария Мицова 14/07/2019 15:26

Българският национален отбор за момчета U16 постигна втора победа над Северна Македония в контролите в Ямбол, след 84:82 и късен обрат.

Нашият тим навакса 18 точки изоставане и бе догонващ в резултата през целия двубой, до последната минута.

Македонците взеха солиден превес в първата четвърт с 31:16, а след това поддържаха десетина разлика до четвъртия период.

Страхотна серия в началото на последната част обаче почти изравни резултата, а в края България измъкна и победата, след 20:7 в четвъртината.

Петима играчи на България завършиха с двуцифрен актив, като Димитър Евгениев приключи с 19 точки и 11 борби. 13 точки и 8 борби добави Константин Костадинов.

Лагерът на момчетата продължава още седмица в Ямбол, след което тимът ни се мести в Правец.