Девойките U18 на крачка от героичен обрат, но завършиха на 18-о място

BGbasket.com 14/07/2019 19:10

Националният отбор на България за девойки U18 завърши на 18-о място в крайното класиране на Европейското първенство в Скопие. В последния си мач днес тимът ни загуби от Австрия с 62:65. Така той завършва общо на 34-о място в класирането на Европа, а равносметката от шампионата е две победи и пет загуби за отбора ни.

Отбора води помощник-треньорът Александър Алексиев, тъй като старши треньорът Силвия Пеева е на изпит от програмата FIBA Europe Coaching Certificate.

Австрийките започнаха силно в началото, като направиха серия от 16:4 и установиха контрол над мача отрано. Разликата се запази двуцифрена до края на първата част за 24:10, а през втория период тя прехвърли и разликата от 20 точки.

Отличен старт на второто полувреме на националките ни ги върна в мача, като те направиха серия от 17:4. След страхотна четвърт тимът ни се доближи само на три точки от съперника след 19 разлика на почивката. След нови силни моменти и серия от 10:2 през последния период България обърна резултата за 58:55. Тимът ни остана напред в следващите няколко атаки, но австрийките завършиха със серия от 8:0 и взеха победата.

За България най-резултатна с 24 точки беше Габриела Влахова, а 13 добави Константина Какогиани.

За победителките Нина Криспер завърши с дабъл дабъл от 22 точки и 12 борби.