Унгария триумфира в дербито със Сърбия в Бургас

Водна топка
    BGswim.com 25/07/2019 21:54

Петият ден от състезателната програма на европейското първенство за юноши U15 предложи изключително драматични двубои, показали всичко най-хубаво от модерната водна топка.

Най-големи бяха емоциите в четвъртфиналните сблъсъци. Първо Испания и Италия 3-3 (1-2, 2-0, 0-0, 0-1; 2-3 при дузпите) направиха изключително оспорван двубой, в който борбата и плътното покритие по целия басейн доведоха до взаимно неутрализиране на нападенията.

В крайна сметка редовното време завърши с отбелязване само на 6 гола – 3-3, но трилърът във водата държа всички в напрежение до края, когато италианците все пак стигнаха до равенството.

Преди изпълнението на дузпи вече имаше изпуснати три – 1 от испанците и 2 от италианците. След това ролите се размениха, като испанците не успяха три пъти при ударите от пет метра и отстъпиха с 5-6.

Вторият четвъртфинал поднесе истинско зрелище на феновете на играта. Черна гора и Хърватия 10-9 (2-2, 2-2, 2-3, 4-2) се вкопчиха в здрав сблъсък. Пет минути преди финалната сирена хърватите водеха с 9-6, но черногорците успяха да отбележат 4 безответни гола.

Попадението на триумфа реализира Йосип Рейчъл 24 секунди преди края на мача.

Класиката Унгария – Сърбия 12-11 (3-3, 5-1, 1-4, 3-3) събра над 1000 зрители на басейн „Парк Арена ОЗК“. След равенството в първата част унгарците приключиха втората с 4 гола аванс (8-4), който бе сведен само на 1 преди началото на последните 8 минути (9-8). 3,35 минути преди финалната сирена сърбите направиха пълен обрат за 10-11.

Последва обаче силен унгарски щурм – два последователни гола на Акош Наги и Петер Миклош Салай, вторият дошъл 1,17 секунди преди края донесоха сладкия успех на маджарите.

В последния четвъртфинал Гърция – Грузия 12-10 (3-3, 2-3, 3-1, 2-5) сблъсъкът беше изключително равностоен до края на третата част, която приключи с гол аванс за грузинците. След това гърците наложиха волята си и заслужено стигнаха полуфиналите.

Така на 27 юли, събота от 18 ч. е първият полуфинал между отборите на Унгария и Италия.