Момчетата U14 паднаха и от Украйна на Словения Бол

BGbasket.com 24/08/2019 17:20

Българският състав по баскетбол за момчета до 14 години загуби от Украйна в първия мач между двата състава за девотото място на турнира Словения Бол. България отстъпи с 56:80 точки. В неделя двата отбора излизат отново един срещу друг от 10 часа.

Това бе пето поражение за родната селекция в Словен градец, като по-рано тимът ни отстъпи на Словения, Черна гора, Израел и Северна Македония. Украинците, които също завършиха последни в своята група, записаха първи успех на турнира.

Украинските състезатели надделяха в борбата под коша (47-36), демонстрираха по-ефективна стрелба от средно разстояние (46%-27%) и записаха повече откраднати топки (18-8), а българите направиха повече грешки (24-15).

България започна по-добре и поведе със 7:2, но допусна серия на съперника от 10:0 и след първите 10 минути изоставаше с 10:14. Националите на свой ред направиха серия от 7:0 в втората част и поведоха със 17:16, но Украйна дръпна с 9 точки до почивката - 37:28. През второто полувреме украинците стояха по-добре на терена и преди последната четвърт поведоха с 63:41 точки. До края преднината на съперника достигна 33 точки.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за националния тим с 14 точки, от които 4 тройки и добави 6 борби, плюс 6 асистенции. Мерт Адем добави 13 точки.

За Украйна най-много вкара Артьом Даних - 20 точки.