Осмо място за момичетата U16 на европейското в София

Мария Мицова 24/08/2019 15:25

Националният отбор по баскетбол за момичета U16 завърши на 8 място на Европейското първенство в София, след като загуби в последния си мач от Украйна със 62:68.

Двата отбора вече се срещнаха веднъж в първия двубой на турнира, когато България победи, и го приключиха заедно днес в зала "Универсиада".

След слаборезултатна и равностойна първа четвърт, вторият период бе силен за България. Нашите момичета направиха страхотна серия и дръпнаха с 15 точки три минути преди почивката. След това обаче те позволиха на съперника да се върне в мача и накрая на полувремето имаха аванс само от 5 - 34:29.

След подновяването на играта украинките наваксаха и точно 10 минути след преднината си от 15 точки България се върна от началото с равенство 46:46.

В четвъртата част грешките и пропуските зачестиха и от двете страни, а Украйна имаше минимална преднина. Отново тези грешки и пропуски обаче натежаха повече на България, и две минути преди края съперникът водеше уверено със 6 точки, а малко по-късно вече и с 8, което реши нещата. Момичетата не се отказаха до последно, но не стигнаха до промяна на статуквото и отстъпиха със 62:68.

Илияна Георгиева завърши с 25 точки и 9 борби за България, а 12 точки и 15 борби регистрира Анастасия Калева.