Черно море с класика срещу Септември в Елитната U19

Ваня Николова 08/09/2019 20:20

Черно море записа класическа победа с 3:0 при гостуването си на Септември в мач от пети кръг на Елитната юношеска група до 19 години.

Двубоят се игра на стадиона в Герман.

Гостите бяха по-добрият отбор, а домакините направиха много грешки и очевидно все още търсят своя облик.

Срещата започна отлично за варненци. Още в първите секунди на мача Мартин Милушев стреля, вратарят на Септември Константин Костадинов изби, а при добавката Денислав Ангелов прати топката в мрежата. Попадението обаче не беше зачетено, тъй като Ангелов бе в положение на засада.

В следващата минута Черно море поведе. След атака отдясно на Денислав Ангелов топката стигна до Павел Георгиев в наказателното поле, който даде преднина на "моряците".

В 14-ата минута Черно море имаше отлична възможност да удвои аванса си. След центриране на Златин Станков отдясно бе отсъдена дузпа за игра с ръка на футболист на Септември в наказателното поле. Денислав Ангелов пропусна от бялата точка, след като би в аут.

В началните минути домакините допуснаха много грешки при изнасянето на топката. В средата на полувремето Септември погледна по-смело напред. Мартин Тодоров с глава стреля в аут след центриране отляво. Минута по-късно Тодоров опита задна ножица след центриране от статично положение, но отново беше неточен.

След около половин час игра удар на Денислав Ангелов бе отразен от вратаря на Септември. Мартин Милушев и Радослав Златев имаха добри възможности за гостите, но не се възползваха.

В края Мартин Тодоров от Септември се озова на добра позиция, но избра да играе сам и сгреши. В последната минута на първата част Тодоров стреля с глава, вратарят на Черно море отрази, но при положението бе отсъдена засада.

Пет минути след началото на втората част Черно море покачи на 2:0. Атака отдясно на Ангелов завърши с подаване в наказателното поле, където Радослав Златев бе оставен непокрит и се разписа. Няколко минути по-късно силен шут на Ангелов от дистанция бе спасен от стража на домакините.

В 56-ата минута гостите вкараха трети гол. Калин Георгиев бе точен след корнер.

Последваха два далечни удара на Кристиан Тасков и Делян Ганев от Септември, но и двамата не намериха целта. В 65-ата минута Йордан Костов нацели гредата след ъглов удар за домакините. Малко след това изстрел на Тасков бе отразен от вратаря на Черно море Стефан Петков.

В самия край "моряците" можеха да направят победата си още по-изразителна, като Емре Тефък пропусна много добра ситуция.

Черно море има четири победи и една загуба от началото на сезона и заема четвърта позиция, Септември има само една победа и допусна четири загуби.