Момичетата U15 завършиха с победа турнира в Скопие

BGbasket.com 22/09/2019 13:45

Националният отбор по баскетбол за момичета U15 завърши с победа участието си на турнира в Скопие. В последния си мач България се наложи трудно над Румъния с 56:54, като по този начин приключва надпреварата с две победи и две поражения.

Българките стартираха отлично срещата и поведоха с 12:1. Последваха обаче силни минути за съперника, като след първата част той бе напред с 16:14. През втория период румънките вкараха едва точка, а на почивката нашите водеха с 26:17.

Тимът ни продължи да увеличава аванса си и след паузата, а преди заключителната четвърт водеше с най-голямата разлика до момента – 42:27. Въпреки това, четири минути преди сирената Румъния стигна до равенство при 45:45. След това България все пак успя да излезе напред с крехка преднина, която задържа до края.

Най-сериозното предимство на нашите бе при борбите – 43 срещу 30.

Ивана Бонева отбеляза 20 точки за победителите, с 16 е Маргарита Иванова. Силно се включи и Яна Карамфилова, която овладя 17 борби и вкара 6 точки.