Шумен U19 остана четвърти на домашния си турнир след 44 грешки

BGbasket.com 13/10/2019 12:20

Шумен U19 остана на четвърто място на турнира в памет на Костадин Димитров, на който бе домакин. В мача за третата позиция тимът отстъпи на юношите на КК Оканик със 74:103.

Решаващ за крайния изход на срещата бе огромният брой грешки на българския тим в мача – общо 44 срещу 18 за съперника. Шумен овладя впечатляващите 60 борби в срещата срещу 48, но пък сериозно отстъпваше и при откраднатите топки – 7 срещу 28.

КК Оканик дръпна с двуцифрен аванс още след десет минути игра при 26:16. През втория период тимът продължи да увеличава преднината си и на почивката водеше с 47:33. Ситуацията не се промени и след паузата, като в края разликата почти стигна границата от 30 точки.

Най-резултатен за Шумен бе Мартин Йорданов с 36 точки, 19 борби, но и 13 грешки. Даниел Колев отбеляза 9 точки.

За КК Оканик над всички бе Филип Станисавлевич с 40 точки и 10 борби, като още четирима завършиха с двуцифрен точков актив.