U15: Черно море се изравни с ЦСКА, Берое се върна в топ 6 (обзор)

Viasport 11/11/2019 14:40

Осемте срещи от 12-и кръг в Елитната група до 15 години се играха в неделя, 10 ноември. Левски увеличи аванса си на върха в класирането на 11 точки след победа в дербито с ЦСКА с 2:1. Левски е с пълен актив от 36 точки.

Черно море спечели с 5:1 гостуването на последния Добруджа и се изравни по точки с "червените" – по 25.

Ботев (Пловдив) записа класическа победа при гостуването си на Национал в София. Със същия резултат Спартак 1919 (Плевен) се наложи над Витоша 13.

Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Черноморец. Берое си тръгна с победа от Хасково.

Септември и Славия не си отбелязаха гол.

Вижте най-интересното от мачовете от 12-и кръг.

---

Национал - Ботев (Пловдив) 0:3 (0:1)

През първото полувреме Мартин Пенчов вкара с красив удар от далечна дистанция.

След почивката с идентичен гол се отчете Мариан Иванов.В самия край на срещата Мартин Драганов оформи финалния резултат.

---

Етър - Локомотив (Пловдив) 0:1

Единственото попадение за момчетата на Апостол Костадинов реализира Христо Цветков. "Черно-белите" изпуснаха и още няколко добри положения за гол.

---

Септември – Славия 0:0

Здрав и динамичен мач, в който двата отбора взеха по една точка. Нямаше много чисти положения в срещата като и двата тима имаха възможност да победят.

---

Лудогорец - Черноморец 1919 (Бургас) 2:0 (0:0)

Равностойно първо полувреме. Лудогорец спечели срещата с голове след почивката. В 60-ата минута нападателят Петър Кирев получи извеждащ пас и откри.

Шест минути по-късно домакините удвоиха аванса си, когато след центриране в наказателното поле гостите си отбелязаха автогол. Лудогорец направи още няколко пропуска.

---

Витоша 13 - Спартак 1919 (Плевен) 0:3 (0:1)

Силен мач за гостите, които освен трите гола,създадоха и други добри положения.

В средата на първата част Мартин Трифонов отне топката в противниковата половина. Ерик Атанасов я получи и пусна извеждащ пас към Трифонов, който останал очи в очи с вратаря даде преднината за Спартак.

В средата на второто полувреме Момчил Емилев получи топката пред наказателното поле и вкара истински шедьовър, прехвърляйки вратаря, който бе заел добра позиция, но Емилев не му остави шанс.

5 минути преди края влезлият в игра след тримесечна пауза Крис Димитров пусна извеждащ пас към Момчил Емилев. Десетката на Спартак вкара идентичен гол с прехвърлящ удар, за да направи победата класическа.

Снимка: Спартак 1919 Плевен

---

Асти (Хасково) – Берое 0:2 (0:0)

Берое U15 записа седма победа в първенството. И двете попадения за тима на Слави Жеков паднаха през второто полувреме на двубоя. Техни автори станаха Али Айвазов и Иван Неделчев. Първата част на мача завърши 0:0.

С успеха "зелено-белите" се завръщат в топ 6 на класирането на Елитната група. Берое U15 има 23 точки, с точка по-малко от четвъртия и петия Ботев (Пловдив) и Лудогорец.

---

Добруджа 1919 (Добрич) - Черно море 1:5 (0:2)

Черно море поведе в 12-ата минута, когато след центриране на Дейвид Луканов от корнер Радослав Петров откри. В 20-ата минута "моряците" покачиха на 2:0. Радослав Петров центрира от фланга, а Пламен Аршев вкара с глава. До почивката Дейвид Луканов пропусна от чиста позиция, като ударът му бе избит в корнер от вратаря на Добруджа.

В началото на второто полувреме домакините върнаха един гол чрез Цветан Цветанов. Играчите на Добруджа имаха две ситуации, с които можеха да изравнят, но не се възползваха.

В 47-ата минута Радослав Петров вкара третия гол за Черно море, след като организира контраатака и премина почти целия терен.

Десет минути по-късно Петров оформи хеттрика си от дузпа. Николай Костадинов изработи наказателния удар.

Пет минути преди края Кристо Яначков след самостоятелен рейд оформи крайния резултат.