U17: Славия нанесе първа загуба на Септември, десет гола паднаха на Национал – Ботев (обзор)

Viasport 11/11/2019 14:00

Много интересни и резултатни бяха мачовете от 12-и кръг в Елитната юношеска група до 17 години. Всички осем срещи се играха в неделя, 10 ноември.

В дербито ЦСКА – Левски "червените" се наложиха с 2:1 с гол в последните минути.

В другото столично дерби Славия нанесе първа загуба на Септември и прекъсна серията от 11 поредни победи на лидера.

Десет гола бяха отбелязани на мача Национал – Ботев (Пловдив) като гостите си тръгнаха с победа с 6:4.

Във варненското дерби Черно море се наложи над Спартак с 2:0.

Дунав изненада Лудогорец и взе точка от гостуването си в Разград - 1:1. Същият резултат се получи и на мача Етър – Локомотив (Пловдив).

Сокол спечели домакинството си на Левски-Раковски, а Берое надигра като гост Витоша с 4:2.

Вижте най-интересното от мачовете от 12-и кръг.

---

Спартак 1918 (Варна) - Черно море 0:2 (0:1)

Черно море поведе в 21-ата минута с гол на Марин Петков. В 80-ата Симар Емин бе съборен в наказателното поле, а Берк Джевдет реализира отсъдената дузпа и оформи крайния резултат.

Гостите имаха възможност да запишат и по-убедителна победа, но пропуски от чисти ситуации направиха Николай Златев, Симар Емин и на два пъти Марин Петков. Домакините също имаха ситуации.

---

Септември – Славия 1:3 (0:2)

Хубав мач, в който двата тима се надиграваха. Играчите на Ивайло Семерджиев направиха силен двубой. Те поведоха в 18-ата минута с гол на Мартин Сораков. В края на първото полувреме "белите" удвоиха преднината си. След корнер за Септември, Славия организира контраатака, завършена от Марио Войнов.

В 55-ата минута домакините върнаха едно попадение чрез Симеон Александров. Няколко минути по-късно Мартин Сораков отново бе точен за гостите.

В 70-ата минута Септември остана в намален състав. Сораков се откъсна и бе фаулиран от Теодор Цветанов, който получи директен червен картон. Въпреки загубата Септември продължава да е лидер с 30 точки и мач по-малко. Славия е на второ място с 27 точки.

---

Национал - Ботев (Пловдив) 4:6 (1:3)

Двата тима направиха истински голов трилър, завършил с победа за гостите от Пловдив. Домакините направиха много грешки в защита.

С хеттрик за Ботев се отличи Никола Илиев, две попадения добави Никола Гелин, а един гол вкара Пламен Цончев.

Ботев поведе през първото полувреме, а Национал изравни чрез Антон Бакалов. До почивката "канарчетата" взеха аванс от два гола.

През второто полувреме резултатът набъбна до 5:1 за Ботев. Траян Тенев отбеляза втория гол за Национал, а малко след това гостите стигнаха до шесто попадение.

Георги Пенелов вкара третия гол за Национал. Домакините пропуснаха две стопроцентови ситуации, след което Емре Дрянов се разписа за 4:6 и оформи крайния резултат.

---

Етър - Локомотив (Пловдив) 1:1 (0:1)

Локомотив (Пловдив) изпусна победата в последните минути, когато Етър стигна до равенството. Гостите поведоха през първото полувреме. Милен Николов даде преднина на "черно-белите". В 70-минута  пловдичани поискаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

В 89-ата минута домакините изравниха. Влезлият като резерва Айгюн Рюстемов вкара за 1:1. В края на срещата бяха показани два червени картона. Веднага след гола на Етър Иво Ганев от състава на домакините получи втори жълт картон, а малко след това и играч на Локомотив беше изгонен.

---

Сокол (Марково) - Левски-Раковски 2:0 (1:0)

Сокол поведе в 35-ата минута, когато Стоян Митев вкара с глава след центриране на Христо Иванов. Този резултат се запази до почивката.

В 65-ата минута гостите останаха в намален състав. Пет минути по-късно Сокол отбеляза втори гол. Момчил Кирков излезе сам срещу вратаря на гостите и оформи крайния резултат.

---

Витоша (Бистрица) – Берое 2:4 (1:2)

Попаденията за тима, воден от Сидер Димитров, бяха дело на Васил Димитров, който се разписа на два пъти, Атила Ахмед и Пламен Спасов.

Берое поведе в средата на първото полувреме, десет минути по-късно Витоша изравни чрез Димитър Младенов.

В края на първата част играчът на домакините Георги Соколов извади рамо и напусна терена. Малко след това Берое отново излезе напред в резултата.

През второто полувреме гостите отбелязаха още две попадения. При 1:4 домакините имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. Крайното 2:4 оформи Димитър Младенов.

С успеха "зелено-белите" продължиха серията си без поражение, стартирала преди месец с победа над Левски в София. За този период тимът записа три успеха и едно равенство.

Витоша все още няма спечелена точка в първенството.

---

Лудогорец - Дунав 2010 (Русе) 1:1 (0:1)

Дунав поведе в резултата през първото полувреме. Константин Митев вкара хубав гол от пряк свободен удар в 15-ата минута. Домакините опитаха да изравнят като до почивката пропуснаха няколко добри положения.

През второто полувреме Лудогорец натисна, но стигна само до равенство. В 60-ата минута домакините направиха 1:1 след дузпа, реализирана от Димитър Господинов.