Страхотен успех за България U19 - ще играе на Елитен кръг квалификации

Viasport 16/11/2019 13:50

Страхотен успех за националния отбор по футбол за юноши до 19 години (набор 2001).

Момчетата, водени от селекционера Ангел Стойков, записаха втора победа
в европейските квалификации в група 1 и по този начин си осигуриха класиране на Елитния кръг квалификации през следващата година.

След победата над Черна гора с 3:1 на 13 ноември, днес България се наложи над Армения с 3:0. В другия мач в групата Турция победи Черна гора с 2:1.

В първия си мач домакините от Турция победиха Армения с 4:1. Така България и Турция имат по 6 точки.

За елитния кръг квалификации се класират първите два тима от всяка група, както и третият най-добър отбор от всички групи.

Последният мач на нашия тим е на 19 ноември от 14:00 ч. срещу Турция, като този мач ще определи победителя в групата. Крайният точков актив на нашите ще определи и в коя от четирите урни ще попаднем при жребия за Елитния кръг, който ще се тегли на 3 декември в Нион.

Елитният квалификационен кръг ще се състои през пролеттта на 2020 г. с участието на 28 отбора, които ще бъдат разпредели в 7 групи по 4 отбора. Само победителите в тях ще се класират за финалите, които ще се състоят в Северна Ирландия между 19 юли и 1 август.

Българският тим започна отлично срещата и още в 5-ата минута поведе в резултата. Капитанът Владимир Николов бе фаулиран от вратаря на Армения Арман Нерсесян и реферът посочи бялата точка. Николов вкара наказателния удар за 1:0.  Този резултат се запази до почивката.

В 54-ата минута България удвои аванса си. Влезлият в началото на второто полувреме Александър Тодоров бе точен за 2:0 след самостоятелен пробив отляво.

В 67-ата минута преднината на нашия тим стана класическа. Денислав Ангелов, който също влезе в игра на почивката, се разписа за 3:0, след като засече центриране на Филип Кръстев от фаул.

---

България - Армения 3:0 (1:0)

1:0 Владимир Николов (5-дузпа), 2:0 Александър Тодоров (54), 3:0 Денислав Ангелов (67)

България: Виктор Николов, Александър Ганчев, Александър Макрис, Християн Петров, Емануел Мирчев (24-Йоан Бауренски), Мартин Д. Петков (46- Александър Тодоров), Владимир Николов-капитан (83-Христо Радков), Димитър Тонев (46-Денислав Ангелов), Филип Кръстев (89-Димитър Стоянов), Мартин Атанасов, Ивайло Иванов;
Резерви: Никола Виденов, Филип Колев, Асен Дончев;
Селекционер: Ангел Стойков;

Армения: Арман Нерсесян, Володя Самсонян, Карен Мурадян, Петрос Манукян, Нарек Агасарян, Сергей Мкрчян-капитан (70-Микаел Мирзоян), Арам Колозян (58-Кеворг Таракчян), Нарек Григорян, Жирайр Шагоян (70-Греник Петрсоян), Арсен Галстян (54-Нарек Алавердян), Еряник Губасарян;
Резерви: Харутюн Мелконян, Арман Газарян, Степан Сарадян, Артак Асатрян, Радик Саргсян;
Селекционер: Рафаел Назарян;

Главен съдия: Кржиштоф Якубик (Полша)
Помощници: Бартош Хайних (Полша) и Берсан Дуран (Турция)
Четвърти съдия: Атила Караоглан (Турция)

Жълти картони: Александър Ганчев, Мартин Атанасов, Ивайло Иванов (България), Нарек Агасарян, Володя Самсонян, Греник Петрсоян (Армения);