U17: Славия настигна Септември, Левски-Раковски с първа победа (обзор, видео, снимки)

Viasport 18/11/2019 13:00

Много оспорвано става първенството в Елитната юношеска група до 17 години. В неделя, 17 ноември, се играха всички срещи от 13-и кръг.

В Русе ЦСКА обърна Дунав и спечели мача с гол в последната минута.

В столичното дерби между Левски и Септември "сините" се наложиха с минимален резултат.

В друг интересен мач Черно море и Лудогорец завършиха 1:1. Славия спечели с 4:2 домакинството си на Етър и поведе в класирането. "Белите имат равен брой точки със Септември, но преди седмица спечелиха директния двубой.

Левски-Раковски записа първа победа в първенството, след като се наложи над прекия конкурент за оставане в групата Витоша (Бистрица). Берое, Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) взеха убедителни победи съответно срещу Спартак (Варна), Национал и Сокол.

Вижте най-интересното от мачовете от 13-и кръг.

---

Дунав 2010 (Русе) - ЦСКА 1:2 (1:1)

Дунав поведе около 40 секунди след първия съдийски сигнал в мача след автогол на играч в червено. През първото полувреме ЦСКА получи право да изпълни дузпа, но Марк-Емилио Папазов стреля в аут.

В 33-ата минута Цветомир Цанев изравни.

Отново Цанев се разписа в 90-ата минута с феноменално попадение – удар от далечно разстояние, топката се удари в гредата и влезе в мрежата.

---

Берое - Спартак 1918 (Варна) 5:1 (0:0)

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима имаха своите положения, но не успяха да отбележат.

През втората част обаче "зелените" бяха категорични и реализираха 5 попадения. Три гола за успеха отбеляза Пламен-Андрей Апостолов, веднъж гостите си отбелязаха автогол, а едно попадение добави Любомир Вачев.

При 4:0 гостите върнаха един гол чрез Антонио Петков.

---

Черно море – Лудогорец 1:1 (1:1)

Гостите от Разград откриха резултата в 15-ата минута. Божидар Владимиров бе изведен сам срещу вратаря и реализира. Варненци се върнаха бързо в мача. В 22-ата минута Николай Златев центрира от статично положение, а Тони Иванов вкара за 1:1.

През втората част мачът бе с положения и пред двете врати. Николай Златев, Пресиян Михайлов и Петър Ивановпропуснаха за домакините. Лудогорец създаде най-чистото си положение в началото на второто полувреме, като стражът на Черно море Денислав Жеков спаси.

Снимки: chernomorepfc.bg

---

Славия – Етър 4:1 (2:1)

Етър бе отборът, който поведе в резултата. В 15-ата минута Светломир Събев вкара след центриране от фаул. Славия се втурна да изравнява, като направи няколко пропуска, удари и две греди преди да стигне до равенството в 40-ата минута. Мартин Сораков се разписа за 1:1. В последната минута на първото полувреме Славия направи пълен обрат. Мартин Сораков вкара дузпа за 2:1.

След около един час игра Марио Райчев отбеляза за 3:1. При този резултат Калоян Митев от Етър имаше много добра възможност да намали, но пропусна.

Малко след това голмайсторът на Славия Мартин Сораков оформи своя хеттрик за 4:1.

Три минути преди края Етър вкара втори гол чрез Калоян Митев.

---

Локомотив (Пловдив)- Национал 5:1 (3:0)

В 9-ата минута Иван Арамазов с изстрел извън наказателното поле прати топката във вратата на Национал за 1:0. Само минута по-късно Локомотив стигна до второ попадение. Никола Пехливанов с бомбен шут от 25 метра се разписа за 2:0. Национал отговори с няколко много опасни атаки, отразени от вратаря Кристиян Ботев. В края на първото полувреме Иван Арамазов отбеляза втория си гол в мача за 3:0.

През втората част Локомотив дръпна с 5:0, след като Васил Църцев и Теодор Димитров, който получи подарък от стража на гостите, се разписаха. В заключителните минути Национал стигна до почетно попадение за крайното 5:1, дело на Антон Бакалов.

Вижте видео репортаж от мача.

Видео и снимка: lokomotivpd.com

---

Ботев (Пловдив) - Сокол (Марково) 3:0 (3:0)

Ботев отбеляза и трите попадения през първото полувреме.

Два пъти за домакините се разписа Никола Илиев, Бисер Бонев вкара веднъж.

---

Левски-Раковски - Витоша (Бистрица) 4:1 (2:1)

Олег Говедарски се отличи с хеттрик за Левски-Раковски. Той откри резултата в 23-ата минута, в в 35-ата покачи на 2:0.

Гостите върнаха един гол чрез Константин Богданов в 45-ата минута. Витоша имаше добра възможност да изравни, но я пропусна.

Последваха още две попадения за домакините. В 79-ата минута Говедарски оформи своя хеттрик, а в края Денил Сабриев отбеляза четвъртия гол за домакините.