U15: Левски с късен обрат срещу Септември, без голове на Черно море - Лудогорец (обзор, видео, снимки)

Viasport 18/11/2019 12:55

Мачовете от 13-и кръг в Елитната група до 15 години се играха в неделя, 17 ноември.

В една от най-интересните срещи Левски обърна Септември от 0:1 до 2:1 за 13-ата си победа в първенството.

Дербито между Черно море и Лудогорец завърши без победител – 0:0. Голове нямаше и на мача Славия – Етър.

ЦСКА обърна като гост Черноморец от 0:1 до 3:1. Ботев (Пловдив) се наложи със същия резултат над Витоша 13 и се изкачи на трето място.

В най-резултатния мач от кръга Берое победи с 5:0 Добруджа. Спартак 1919 (Плевен) надигра Асти с 2:0, а Национал надви като гост Локомотив (Пловдив) с 3:1.

Вижте най-интересното от срещите от 13-и кръг.

---

Черноморец 1919 (Бургас)- ЦСКА 1:3 (1:0)

Мачът се игра на стадион "Крум Делчев" в град Айтос поради наказание на Черноморец.

Домакините поведоха през първото полувреме с гол на Стоян Пергелов.

Преднината на бургазлии се запази до 60-ата минута. Лъчезар Иванов изравни резултата след корнер, Кристиан Грозданов изведе ЦСКА напред след фаул, а Георги Димитров отбеляза третия гол за "червените".

Снимка: cska.bg

---

Спартак 1919 (Плевен)- Асти (Хасково) 2:0 (1:0)

В самото начало Спартак получи правото да изпълни наказателен удар след нарушение, извършено срещу Атанас Петров. Момчил Емилев застана зад топката и откри резултата.

През втората част Спартак започна по-силно, но головите ситуации липсваха. В средата на полувремето Петър Стефанов отбеляза втория гол в срещата.

До края на мача пред Асти се откриха две възможности, но и в двата случая вратарят на домакините Мартин Колев се намеси прекрасно и запази вратата си суха в трети пореден мач.

---

Берое - Добруджа 1919 (Добрич) 5:0 (1:0)

През първата част падна само едно попадение, дело на Тодор Жеков.

След почивката голове отбелязаха Али Айвазов, Васил Василев, Дамян Йорданов и Цветомир Тодоров.

Берое U15 вече има в актива си 26 т. и се намира на 4 място в класирането, Добруджа остава последен.

---

Черно море – Лудогорец 0:0

Срещата се игра на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. Двата тима са съседи в класирането. Черно море е пети с 26 точки, Лудогорец е шести с 25.

Снимка: chernomorepfc.bg

---

Левски - Септември 2:1 (0:1)

Мачът бе много оспорван, а Левски стигна до трите точки с късен обрат. Септември поведе в 62-ата минута с гол на влезлия като резерва Илиян Манчев.

В последната минута от редовното време резервата Петко Панайотов изравни. В добавеното време капитанът на Левски Виктор Василев донесе победата на своя тим.

Дербито не мина без напрежение като от лагера на гостите имаха претенции към съдийството.

Левски има пълен актив от 39 точки, Септември е седми с 21.

----

Славия – Етър 0:0

Славия бе отборът, който създаде повече положения и за пореден мач пропуските лишиха "белите" от повече точки.

Роберто Райчев, Борислав Маринов, Денис Найденов имаха много добри възможности за домакините, но не се възползваха от тях.

---

Локомотив (Пловдив)- Национал 1:3 (0:2)

Гостите имаха комфортна преднина от два гола на почивката. Национал поведе в 15-ата минута. Атака отляво завърши с удар от малък ъгъл на Калоян Петков.  В 28-та минута гостите стигнаха до втори гол чрез Божидар Кривошиев.

В началото на втората част домакините имаха няколко добри възможности пред Кристиан Орманов, Даниел Маджаров и Атанас Янков.

В средата на втората част бърза контраатака на Национал завърши с гол. Александър Попдимитров също записа името си сред голмайсторите В заключителните секунди Атанас Секулов с глава оформи крайното 1:3.

Снимка: lokomotivpd.com

---

Ботев (Пловдив)- Витоша 13 (София) 3:1 (1:0)

Два гола във вратата на столичани вкара Мартин Пенчов, а между двата му гола се разписа Габриел Златанов.

Пет минути преди края  Мартин Нораиров отбеляза почетния гол за гостите.