U17: Ботев излезе на върха, Дунав изненада Септември, Етър взе точка срещу Левски (обзор)

Viasport 24/11/2019 15:30

Много интересни бяха мачовете от 14-и кръг в Елитната юношеска група до 17 години.

Ботев (Пловдив) победи с 5:2 като гост Левски-Раковски и излезе на първо място в класирането с 31 точки. Славия и Септември имат по 30.

Славия загуби от Национал, а Септември претърпя поражение от Дунав.

Етър взе точка при домакинството си на Левски, след като изравни резултата срещу "сините" в края на мача. ЦСКА спечели двубоя с Черно море.

Левски и ЦСКА имат по 28 точки.

Берое надви като гост Лудогорец с 1:0, а със същия резултат Сокол победи в Марково Локомотив (Пловдив).

В София Спартак (Варна) надигра Витоша (Бистрица) с 4:0.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Витоша (Бистрица) - Спартак 1918 (Варна) 0:4 (0:2)

Втора победа за Спартак (Варна) в Елитната група. Играчите на Стефан Дончев отбелязаха по два гола в двете полувремена. Алеко Димитров се отличи с хеттрик, един гол добави Мартин Янакиев. При 0:1 Витоша пропусна дузпа, като вратарят на Спартак Илиян Илиев спаси наказателния удар на Константин Богданов. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Георги Дичев срещу Богданов.

Любопитна подробност е, че след мача публиката на домакините изпрати с аплодисменти гостите и ги поздрави за победата.

Спартак (Варна) е 14-и с 8 точки и мач по-малко. Витоша е последен без спечелена точка.

---

ЦСКА - Черно море 2:1 (1:0)

Мачът се игра на базата на ЦСКА в Панчарево.

В 20-ата минута Марк-Емилио Папазов откри резултата след подаване на Георги Манев. В 55-ата Манев центрира от корнер, а Мартин Сотиров се разписа с глава за 2:0.

Пет минути по-късно "моряците" върнаха едно попадение.

Снимка: cska.bg

---

Национал – Славия 2:1 (0:1)

Славия поведе в края на първото полувреме. Мартин Сораков вкара дузпа в 43-ата минута. Десетина минути преди това Сораков удари греда.

След почивката Национал стигна до пълен обрат. В средата на полувремето домакините изравниха. След корнер и избита топка Боян Глухчев вкара за 1:1. Малко по-късно Георги Пенелов удари греда, а след това направи 2:1. През второто полувреме имаше много накъсвания на играта.

В края се стигна до спречкване между състезатели и два червени картона – по един за всеки тим. Нападателят на Славия Мартин Сораков бе изгонен след неспортменска проява. При настъпилата разправия голмайсторът на Национал Боян Глухчев също получи червен картон.

Снимка: F/ФК Национал София / FC National Sofia

---

Лудогорец – Берое 0:1 (0:1)

Берое продължи доброто си представянето в последните срещи. След лошия старт на първенството, в момента играчите на Сидер Димитров са в серия от 6 мача без загуба.

Единственото попадение бе дело на Ивайло Михайлов в 30-ата минута. Берое вече има в актива си 19 т.

---

Етър – Левски 1:1 (0:1)

Срещата се игра на изкуствения терен на спортно училище "Г. Живков".

Левски поведе през първото полувреме с гол на Самуил Беримски. В последната минута на мача Етър стигна до равенството. Влезлият като резерва Айгюн Рюстемов бе точен за домакините. Стелиян Добрев удари греда за Етър през второто полувреме.

---

Левски-Раковски - Ботев (Пловдив) 2:5 (1:1)

Ботевистите изиграха поредния си много резултатен мач. Домакините пък показаха страхотна отборна игра.

През първата част двата тима си размениха по едно попадение, а в началото на второто полувреме "сините" поведоха, след което Ботев взе инициативата и последва голова фиеста във вратата на столичани.

С две попадения за Ботев се отчете Никола Илиев, а по веднъж се разписаха Бисер Бонев, Юсеин Касов и Пламен Цончев.

За Левски-Раковски голмайстори бяха Лазар Ковачки и капитанът Александър Велев, който вкара с глава след центриране от фаул на Радослав Борисов.

---

Сокол (Марково) - Локомотив (Пловдив) 1:0 (0:0)

Единственият гол бе отбелязан в 78-ата минута. Станимир Марински надбяга защитата на съперника, преодоля вратаря и на празна врата вкара за 1:0.

"Черно-белите" имаха възможности за попадение както през първото, така и през второто полувреме. Пет минути преди края на редовното време гостите имаха претенции за дузпа, но реферът не отсъди такава, а играч на Локомотив получи втори жълт картон и бе изгонен.

---

Септември - Дунав (Русе) 1:3 (0:1)

Дунав поведе през първото полувреме с гол на Калоян Петров. След почивката Септември изравни - Андрей Петров бе точен за домакините.

Калоян Петров се разписа за втори път мача и изведе русенци напред в резултата. Третият гол за гостите бе дело на Борис Димитров.

За Дунав не играха Димитър Тодоров и Константин Митев, които в събота взеха участие в мача на русенци в Елитната U19 с Пирин (4:2). Треньорът на Дунав Илиян Памуков трябваше да прави и принудителна смяна по време на срещата.

Това е трета поредна загуба за Септември. Дунав се изравни по точки с Лудогорец - двата тима имат по 24.