Поражение от силния тим на Израел за България U15

BGbasket.com 20/12/2019 17:50

Българският национален отбор за момчета U15, родени 2004-05, отстъпи на Израел със 68:94 в първия си мач от турнира Balkan Next Star.

В следващите два дни момчетата ни ще срещнат домакина Румъния и Северна Македония.

Двубоят срещу Израел бе много равностоен през първото полувреме, макар съперникът да водеше играта. С отлични реализаторски изяви на Александър Александров, талантът от ЦСКА натрупа 20 точки до почивката, половината актив на нашите.

Серия от 7-0 в началото на второто полувреме обаче даде тласък на Израел. Грешките натежаха и в средата на третата четвърт разликата стигна 19 точки, а до края на частта мина 20, връхната точка бе при 27 за израелците.

Българският състав игра по-добре в началото на последната четвърт, като разликата падна, но в заключителните минути отново Израел взе превес и пак навакса 27-е точки.

Александър Александров добави още 8 точки към актива си, за 28, като не игра през всичките минути на второто полувреме. Симеон Димитров добави 9 точки.

Българският тим направи двойно повече грешки - 27 срещу 13, а израелците имаха и отличен процент на успеваемост.