U19: Без голове на Ботев - Лудогорец, Черно море излъга Локомотив (обзор)

Viasport 22/02/2020 20:20

Вторият дял от първенството в Елитната юношеска група до 19 години започна днес. Както Viasport.bg първи информира, Верея напусна групата и през пролетта ще се играят по шест мача всеки кръг. На Верея ще бъдат присъдени служебни загуби. Припомняме, че през есента Марек също се отказа от участие.

В дербито днес Ботев (Пловдив) и Лудогорец не излъчиха победител. Без голове завърши и мачът Славия – Дунав.

Черно море измъкна минимална победа над гостуващия Локомотив (Пловдив).  Успех с 1:0 записа и Берое срещу Царско село.

Левски се разправи с Пирин за 5:0. ОФК Янтра 2019 надделя над Монтана с 2:1.

Вижте подробности от днешните мачове.

---

Славия - Дунав 2010 (Русе) 0:0

Нямаше много интересни моменти в мача. През първото полувреме имаше повече битка в средата на терена, с по едно положение пред двете врати. След почивката домакините създадоха ситуации, но ги пропуснаха.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) – Монтана 2:1 (0:0)

Срещата се игра на тежък терен. След нулево първо полувреме домакините бяха тези, които откриха. В 70-ата минута капитанът Мартин Ботев се разписа за 1:0. Малко след това Денис Димитров изравни.

Десетина минути преди края Мартин Ботев с втория си гол в мача донесе победата на ОФК Янтра 2019.

---

Левски - ОФК Пирин (Благоевград) 5:0 (1:0)

Тодор Найдин откри през първото полувреме. "Сините" пропуснаха доста ситуации преди почивката.

През второто полувреме Резми Неджип направи 2:0, а Патрик-Габриел Галчев вкара за 3:0 от пряк свободен удар. Последва втори гол на Неджип. Крайното 5:0 оформи Джан Хасан.

Двубоят бе официален дебют за двамата треньори - Димитър Телкийски на Левски U19 и Павлин Тодоров на Пирин U19.

Вижте видео репортажа от мача.

---

Царско село - Берое 0:1 (0:0)

Попадението за "зелено-белите" бе дело на Бранислав Ботев в 91-ата минута. Играчите на Берое владееха топката, но през първата част трудно стигаха до възможности за попадение. Домакините от Царско село пък стигнаха до такава след корнер и разбъркване в наказателното поле.

След почивката тимът от столицата се прибра по-дълбоко в собствената си половина, а играчите на Берое продължиха да нападат. Така се стигна до добавеното време, когато Бранислав Ботев се озова сам срещу вратаря на домакините и донесе успеха на Берое. Преди това той отбеляза друго попадение, но то бе отменено заради засада.

---

Ботев (Пловдив) – Лудогорец 0:0

В състава на Ботев отсъстваха основни играчи, които бяха в групата на мъжете за гостуването на ЦСКА в Първа лига. Лудогорец бе по-близо до победата, на два пъти гредите помогнаха на домакините.

В началото на срещата нападателят на гостите Георги Бабалиев нямаше късмет да се разпише, а десет минути преди края Мартин Русков също удари греда.

Пропуски за гостите направиха още Петър Георгиев и Владислав Найденов.

---

Черно море - Локомотив (Пловдив) 1:0 (0:0)

Интересен, здрав мач, в който двата тима се надиграваха. Единственото попадение падна в 84-ата минута от пряк свободен удар, изпълнен от Павел Георгиев.

В 65-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Вратарят на Локомотив Кристиан Томов спаси удара на Даниел Стоянов. За домакините ситуации се откриха пред Радослав Златев, Мартин Милушев и Велислав Василев.

При 0:0 гостите имаха сериозен шанс да открият, когато Николай Джелебов излезе сам срещу стража на Черно море Стефан Петков, който се намеси решително. В заключителните минути Сашо Лебанов пропусна да изравни за пловдивчани.

В края вратарят на Локомотив Томов бе изгонен с директен червен картон.

Снимка: архив