U15: Левски с 16-а поредна победа, Национал обърна Черноморец (обзор, видео)

Viasport 23/02/2020 17:15

Пет мача от 16-и кръг в Елитната група до 15 години се играха днес. Лидерът Левски продължава феноменалната си серия от 16 поредни победи. "Сините" записаха класически успех срещу гостуващия Витоша 13.

В Бургас Национал победи домакините от Черноморец, въпреки че на почивката губеше в резултата.

Лудогорец се наложи като гост на Асти с 2:1. Черно море надигра Етър във Варна с 3:0. Славия записа убедителна победа срещу Спартак 1919 (Плевен).

Вижте акцентите от днешните мачове.

---

Черноморец 1919 (Бургас) - Национал 1:2 (1:0)

Първите два гола в мача бяха от дузпи. През първото полувреме домакините поведоха, след като Никола Атанасов бе точен от бялата точка.

Гостите бяха по-добри след почивката и направиха пълен обрат. Те изравниха от дузпа, реализирана от Християн Атанасов. Малко след това Васил Казълджиев отбеляза втори гол за столичани и донесе победата на Национал.

---

Левски - Витоша 13 (София) 3:0 (0:0)

Левски отбеляза и трите попадения след почивката. "Сините" откриха в 47-ата минута. Петко Панайотов се разписа след подаване на Виктор Добрев. Само две минути по-късно домакините увеличиха аванса си. Асен Митков отбеляза след индивидуален пробив.

В 66-ата минута капитанът Виктор Василев оформи крайния резултат.

Вижте видео репортаж от мача.

---

Асти (Хасково) – Лудогорец 1:2 (0:1)

Лудогорец откри в 11-ата минута с попадение на Емил Панов. Малко след почивката гостите удвоиха преднината си. Никола Георгиев отбеляза втория гол за разградчани.

Три минути преди края домакините върнаха едно попадение чрез Георги Кинев.

---

Черно море – Етър 3:0 (1:0)

Черно море отбеляза едно попадение през първото полувреме, а след почивката добави още два гола на сметката си.

Кристо Яначков откри резултата в 25-ата минута, а Радослав Петров малко след почивката покачи на 2:0 с удар от границата на наказателното поле. Крайното 3:0 оформи Любомир Найденов.

Снимка: chernomorepfc.bg

---

Славия - Спартак 1919 (Плевен) 6:0 (3:0)

Категорично превъзходство на Славия. "Белите" отбелязаха по три гола в двете полувремена, имаха и други опасни положения.

С хеттрик за столичани се отличи Виктор Найденов, по един гол добавиха Евгени Георгиев, Борислав Маринов и Роберто Райчев.