Равенство във втората контрола между България U17 и Гърция U17

Viasport 27/02/2020 17:20

Националният отбор по футбол за юноши, родени през 2003 година, направи 1:1 с Гърция U17 във втората контрола между двата състава на родна земя. Първата среща преди два дни в Симитли завърши с победа 1:0 за гостите.

Двубоят днес на стадион "Христо Ботев" в Благоевград протече при по-добра игра на тима на селекционера Ангел Стойков, особено през първата част, когато младите "лъвчета" взеха преднина в резултата.

Автор на попадението в 37-ата минута стана футболистът на Ботев (Пловдив) Бисер Бонев, който откри с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле. Топката се отби от гредата, рикошира в гърба на вратаря и спря в мрежата.

До почивката България пропусна още няколко положения, с които можеше да направи преднината си по-убедителна.  Добри възможности за нашите пропуснаха и Симеон Александров и Стефан Статев.

Гостите, на които предстои участие в елитния квалификационен кръг за европейско първенство, изравниха малко след началото на второто полувреме. Вратарят ни Иван Андонов си вкара автогол при едно остро центриране по земята.

Срещата бе наблюдавана от много треньори, от директорите на школите на ЦСКА и Левски, от ръководството на Септември и др.

Съставът на България: 12. Иван Андонов, 2. Александър Бучков, 4. Константин Айдарски, 6. Димо Кръстев, 19. Стефан Статев, 14. Бисер Бонев, 15. Тодор Петров, 11. Симеон Александров, 3. Калоян Костов, 5. Панайот Пасков, 9. Мартин Смоленски
(през втората част в игра влязоха 7. Мартин Сораков, 8. Марин Петков, 10. Валентин Николов, 17. Кристиян Стоянов, 21. Стелиян Добрев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Бонев (37), 1:1 Иван Андонов (53-автогол).