U19: Локомотив (Пловдив) с пълен обрат срещу Берое, без победител на Славия - Черно море (обзор)

Viasport 29/02/2020 18:45

Пет мача от 17-и кръг в Елитната U19 се играха днес.

В дербито ЦСКА надви Левски с 2:1.

В първия двубой за деня Славия и Черно море не излъчиха победител като си вкараха по един гол.

Локомотив (Пловдив) обърна Берое в Стара Загора от 0:1 до 2:1.

Септември и Лудогорец записаха убедителни победи. Столичани се наложиха над Царско село с 5:0, с разградчани вкараха 9 гола на ОФК Янтра 2019.

Вижте голмайсторите в мачовете.

---

Славия - Черно море 1:1 (0:1)

Черно море поведе през първото полувреме. Паоло Пасков се разписа след корнер и удар с глава. Гостите имаха и други ситуации.

Славия изравни в средата на второто полувреме с гол на Александър Дилов, който завърши хубава атака на домакините. Преди това „моряците“ имаха претенции за неотсъдена дузпа за нарушение срещу Паоло Пасков.

След 1:1 и двата тима имаха шансове да измъкнат победата. В последните минути столичани имаха много добри възможности, но ги пропуснаха.

В състава на Черно море не бяха Денислав Ангелов и Даниел Стоянов. Тя бяха в групата на първия отбор на „моряците“ за мача с Ботев (Пловдив) от Първа лига, завършил 1:1. Ангелов влезе като резерва в 45-ата минута и се отчете с асистенция за изравнителния гол на Родрико Енрике. Стоянов не влезе в игра.

---

Берое - Локомотив (Пловдив) 1:2 (1:1)

Берое поведе след половин час игра. Домакините се възползваха от грешка в тима на гостите и отнеха топката. Ангел Генчев се разписа след пробив на Иван Георгиев. За Берое Никола Маринов и голмайсторът Генчев пропуснаха да удвоят преднината.

За Локомотив Петър Петров имаше възможност да изравни след корнер, но вратарят на

Берое спаси.

В 44-ата минута Локомотив наказа грешка на Стоян Вергиев от Берое. Защитникът сбърка при връщане на топката към вратаря Радостин Георгиев. Димитър Казаков се възползва и направи 1:1.

През второто полувреме възможности за домакините се откриха пред Иван Георгиев и Ангел Генчев.

В 75-ата минута Локомотив имаше шанс да поведе след корнер, когато топката бе отразена от голлинията.

В 84-ата минута пловдивчани стигнаха до пълен обрат. Даниел Димитров отбеляза хубаво попадение от около 23 метра.

---

Септември - Царско село 5:0 (2:0)

Срещата се игра на терена на столичното 57-о училище. Домакините отбелязаха два гола през първото полувреме и още три през втората част.

Септември поведе след автогол на съперника. Второто попадение бе от дузпа, реализирана от Александър Виденов и отсъдена за нарушение срещу Кристиан Тасков.

Новото попълнение на Септември Калоян Симеонов, който пристигна в тима през зимата от ЦСКА, отбеляза два гола. Мартин Тодоров добави едно попадение.

---

Лудогорец - ОФК Янтра 2019 (Габрово) 9:0 (5:0)

При този резултат коментарите са излишни.

С хеттрик за Лудогорец се отчете Хидает Хюсеин, две попадение добави Георги Николов.

По един гол отбелязаха Мартин Русков, Алекс Луканов, Владислав Найденов и Валентин Цветанов.