U17: Убедителни победи за лидерите в класирането (обзор)

Viasport 01/03/2020 18:30

Седем мача от 17-и кръг в Елитната U17 се играха днес. Отборите от призовата тройка записаха победи. Лидерът Септември се наложи с 4:0 над гостуващия тим на Спартак (Варна), Ботев (Пловдив) надви Славия, а Левски се справи с Левски-Раковски.

В дербито на кръга Лудогорец обърна ЦСКА.

Черно море си тръгна с три точки от София след визитата на Национал. Етър надигра Берое, а Локомотив (Пловдив) нанесе 17-а загуба на Витоша.

Вижте подробностите от днешните мачове.

---

Национал - Черно море (Варна) 0:2 (0:1)

Марин Петков изведе Черно море напред в резултата в 22-ата минута след центриране на Николай Златев. Национал удари греда преди почивката.

В 82-ата минута Тони Иванов удвои аванса на „моряците“.

---

Септември - Спартак 1918 (Варна) 4:0 (1:0)

Срещата се игра на терена на 57-о училище в столицата.

Мартин Стойчев откри в средата на първото полувреме. В 60-ата минута Стоян Стоичков удвои след точно изпълнен пряк свободен удар.

Пет минута по-късно Красиан Колев направи класическа преднината на Септември. В 70-ата минута Симеон Александров оформи крайния резултат след пробив и подаване на Стойчев.

Милен Николов удари греда за домакините през втората част.

---

Етър – Берое 3:1 (2:1)

Берое бе отборът, който откри резултата, но още до почивката Етър изравни и обърна развитието на срещата.

Александър Гугучков направи 1:1, а Димитър Колимечков изведе домакините напред.

След почивката точен за „виолетовите“ беше Стелиян Добрев.

----

Ботев (Пловдив) -  Славия 3:0 (2:0)

Хеттрик за Ботев отбеляза Никола Илиев. Той пропусна един мач поради наказание за натрупани картони, но днес се завърна по впечатляващ начин. С две асистенции се отличи друг национал в състава на „канарчетата“ Бисер Бонев.

Славия трябва да съжалява не само за загубата, но и за пропуснатите възможности. „Белите“ имаха 7-8 много опасни ситуации. Мачът можеше да завърши по друг начин, ако столичани бяха реализирали поне част от положенията си.

---

Локомотив (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 6:1 (2:0)

Благовест Ангелов направи 1:0 от дузпа, а Иван Арамазов покачи на 2:0. При този резултата дойде почивката. Преди паузата Локомотив остана в намален състав след втори жълт картон на Арамазов.

В 60-ата минута Витоша намали чрез Йоан-Павел Павлов.

С хеттрик за убедителната победа се отличи Георги Мавродиев, а едно попадение добави Иван Аврамов.

---

Левски-Раковски - Левски 0:4 (0:1)

И четирите гола в мача отбеляза Марин Петков. Той откри през първата част, а след почивката вкара още три попадения.

Левски е на трета позиция с 38 точки, с две по-малко от втория Ботев и с 4 по-малко от лидера Септември.