U17: Без победител на Лудогорец - Септември, Национал срази Берое (обзор)

Viasport 05/03/2020 20:40

Изключително интересен пролетен полусезон ни очаква в Елитната юношеска група до 17 години. Първите три отбора са събрани само в три точки. Септември е лидер с 43, Левски е втори с 41, а Ботев (Пловдив) има 40.

В дербито на „Герена“ днес Левски се наложи с 1:0 над Ботев. В друг много интересен двубой в Разград Лудогорец и Септември не излъчиха победител – 1:1.

Славия се наложи над Локомотив (Пловдив), а ЦСКА записа класически успех срещу Витоша (Бистрица).

Черно море и Сокол направиха резултатен мач, в който „моряците“ се поздравиха с успех с 5:2. Национал също постигна изразителна победа – 4:1 като гост на Берое.

Дунав надига Левски-Раковски с 3:0, а Етър надви Спартак във Варна с 1:0.

Вижте акцентите.

---

Черно море - Сокол (Марково) 5:2 (3:2)

Стоян Митев откри за Сокол в 15-ата минута. Черно море направи обрат с попадения на Иван Томов и Берк Джевдет. Последва ново равенство. Цветелин Петров изравни за гостите – 2:2.

В края на първото полувреме след удар на Николай Златев и грешка на вратаря на Сокол Черно море излезе напред в резултата.

След почивката варненци направиха успеха си по-изразителен с голове на Симар Емин в 78-ата и Павел Труфев в 86-ата минута.

---

Лудогорец Септември 1:1(0:0)

Добър мач между силни противници. И двата гола паднаха след почивката.

Септември поведе в 71-ата минута с гол на капитана Панайот Пасков, който се разписа с удар от около 30 метра. Пет минути по-късно след центриране от корнер нападателят на Лудогорец Петко Петков направи 1:1.

---

Спартак 1918 (Варна)Етър 0:1(0:0)

Етър стигна до победата с гол в 85-ата минута. Траян Димитров бе точен за гостите. В средата на втората част Етър остана в намален състав след втори жълт картон на Дилян Игнатов.

Спартак може да съжалява, тъй като през първата част домакините удариха три греди!

---

Славия - Локомотив (Пловдив) 2:0 (1:0)

Иван Алексиев даде преднина на Славия в 23-ата минута. В 70-ата играч на гостите беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Мартин Сораков.

Нападателят на „белите“ имаше добри възможности, но пропусна да се разпише.

В 80-ата минута Славия направи резултата 2:0 чрез попадение на Марио Райчев.

Славия и ЦСКА имат по37 точки, с 3 по-малко от третия Ботев (Пловдив). Локомотив е 12-и с 20 т.

---

Берое - Национал 1:4 (0:1)

Национал имаше преднина от един гол след първата част. Траян Тенев вкара в 30-ата минута. Гостите имаха и други добри ситуации след флангови атаки.

След почивката Тенев удвои аванса на столичани. Гостите пропуснаха 2-3 много чисти положения преди Любослав Стоилов и Кристиан Иванов да отбележат съответно третия и четвърти гол.

Единственото попадение за "зелено-белите" вкара Янаки Панайотов.

---

Витоша (Бистрица) - ЦСКА 0:3 (0:0)

Мачът се игра на изкуствения терен на стадион "Академик", 4-ти км.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, въпреки по-добрата игра на „армейците“, които на няколко пъти пропуснаха да се разпишат.

През втората част Цветомир Цанев засече с глава центриране отдясно на Виктор Атанасов и откри резултата. Последваха две попадения на Марк-Емилио Папазов, който оформи класическата победа на „червените“.

---

Дунав 2010 (Русе) - Левски-Раковски 3:0 (1:0)

Иван Бакалски изведе Дунав напред в резултата в 25-ата минута. Секунди след подновяването на играта Стефан Григоров направи 2:0 след хубава атака и удар с глава. В 56-ата минута Атанас Стамболов оформи крайния резултат.

Домакините можеха да запишат и по-голяма победа, но вратарят на гостите имаше важни намеси.