U15: Асти препъна ЦСКА, Славия надигра Локомотив (обзор)

Viasport 05/03/2020 18:40

Срещите от 18-и кръг в Елитната група до 15 години се играха днес. Левски увеличи аванса си на върха в класирането на 13 точки след категоричен успех с 3:0 срещу Ботев (Пловдив). „Канарчетата“ и Берое имат по 39 точки. Тимът от Стара Загора се наложи над Национал с 2:1.

Лудогорец победи Септември с 2:0.

Асти взе точка от ЦСКА след нулево равенство в Хасково.

Спартак 1919 (Плевен) си тръгна с три точки от гостуването на Черноморец.

Славия надигра Локомотив (Пловдив) с 4:2. Етър спечели визитата си на Добруджа с 2:0.

Във Варна Черно море се наложи над Витоша 13.

Вижте подробностите.

---

Черно море - Витоша 13 1:0 (1:0)

Единственият гол падна в 27-ата минута. Кристо Яначков бе точен за 1:0. През първата част домакините имаха още две добри ситуации. Кристиян Евдокиев пропусна след удар с глава, а изстрел на Радослав Петров бе отразен от стража на гостите.

След почивката Радослав Петров и Дейвид Луканов пропуснаха да направят победата на „моряците“ по-убедителна.

---

Лудогорец - Септември  2:0 (1:0)

Лудогорец вкара по един гол в двете полувремена. Денис Кехайов откри в 20-ата минута след самостоятелен пробив и шут по диагонала.

Септември рискува и потърси изравнителен гол, но остави пространства на домакините. Така разградчани организираха контраатака в 68-ата минута, завършена от Стивън Вълчев, който влезе като резерва. Той получи пас зад гърба на защитата и прати топката във вратата за 2:0.

---

Черноморец 1919 (Бургас) - Спартак 1919 (Плевен) 0:2 (0:0)

Гостите поведоха след центриране, при което вратарят на Черноморец не се намеси убедително и Петър Господинов насочи топката в опразнената врата.

Минути по-късно Момчил Емилев от Спартак 1919 уцели греда след пряк свободен удар, а при добавката Ерик Атанасов и Петър Стефанов се разминаха.

В средата на втората част домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Божидар Митев обаче пропусна от бялата точка.

15 минути преди края след поредно центриране на Монир Ал Бадарин, Петър Стефанов бе най-съобразителен в наказателното поле и удвои преднината на Спартак 1919. До края пропуски за плевенчани направи Мартин Ганчев.

През първата част домакините имаха много добри възможности, но Димитър Филипов пропусна сам срещу вратаря.

Стражът на Черноморец пък отрази удари на Момчил Емилев и Монир Ал Бадарин.

---

Берое - Национал 2:1 (1:0)

Попаденията за Берое бяха дело на Васил Василев, който се разписа още в 3-та минута и на Сали Садъков, който отбеляза през второто полувреме. Домакините имаха чудесни възможности да запишат и по-убедителна победа. В последните десетина минути гостите отбелязаха почетно попадение чрез Евгин Уланов.

Двубоят, който се игра на изкуствения терен над стадион "Берое", бе помрачен от травмата на привлечения през зимната пауза играч на Берое Павел Кочев.

Нападателят получи удар в коляното след сблъсък с вратаря на гостите. Предстои в следващите дни футболистът на Берое да мине допълнителни тестове.

Това бе най-слабият мач за Национал по думите на треньора Филип Илков, който призна, че по-добрият отбор е спечелил. Наставникът изгледа срещата от трибуните, тъй като бе наказан за шест мача. Национал игра и без един от основните си играчи – Христиан Атанасов, който също е наказан. Решението на Дисциплинарната комисия определено повлия върху представянето на тима.

---

Славия - Локомотив (Пловдив)4:2 (2:1)

Локомотив поведе още в 5-ата минута. Димитър Петров отбеляза с глава след корнер.

Няколко минути по-късно Славия изравни с точен удар на Роберто Райчев. До почивката домакините направиха пълен обрат. Стивън Манолов се разписа след асистенция на Чунг До.

Десетина минути след подновяването на играта пловдивчани изравниха. Христо Цветков реализира дузпа за 2:2, отсъдена за нарушение срещу Николай Куртев.

Последваха силни минути за Роберто Райчев. Играчът на Славия отбеляза третия и четвърти гол за „белите“, с което оформи както своя хеттрик, така и крайния резултат.

---

Асти (Хасково) - ЦСКА 0:0

Това бе втора поредна грешна стъпка на ЦСКА от началото на втория полусезон след загубата от Лудогорец в миналия кръг.

Гостите владееха инициативата, но пропуски направиха Андрей Цой, Георги Димитров и капитанът Росен Маринов.

Асти взе ценна точка в битката за оставане в групата. Тимът от Хасково е 15-и, ЦСКА заема пето място.

---

Добруджа 1919 (Добрич) - Етър 0:2 (0:1)

Срещата се забави с около половин час, тъй като отборът на Етър попадна на задръстване по пътя и закъсня. Въпреки това гостите взеха трите точки.

Христиан Атанасов откри в 15-ата минута. В 50-ата Атанас Атанасов удвои преднината на Етър.