U15: Левски увеличи аванса си на върха след класика срещу Ботев Пловдив (видео)

Viasport 05/03/2020 15:45

Левски победи с класическия резултат 3:0 гостуващия тим на Ботев (Пловдив) в мач от 18-и кръг на Елитната група до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион „Георги Аспарухов“.

Домакините откриха в 8-ата минута, когато след центриране отляво Любомир Тодоров откри с удар с глава. „Сините“ имаха и други добри възможности, но резултатът се запази до почивката. Пред второто полувреме Левски отбеляза още два гола.

В 37-ата минута Антоан Стоянов покачи на 2:0, а две минути преди края отново той оформи финалния резултат.

Левски е лидер с 52 точки, Ботев и Берое имат по 39.