Девойка счупи рекорд в атлетиката

Лека атлетика
Добави в Svejo
    31/01/2010 14:34
Девойка счупи рекорд в атлетиката
Полин Митова (Бургас 98) спечели с национален рекорд титлата в овчарския скок от държавното първенство по лека атлетика за старша възраст в столичната зала „Фестивална”.


Бургазлийката регистрира 3,52 м, с което подобри с 1 см върховото постижение за долната възрастова група – до 17 г. (младша възраст). Митова направи три неуспешни опита на 3,60, което е с 5 см над рекорда за старша възраст.
Нейни подгласнички станаха Виктория Пашова (Тракия 96 - Пловдив) –с 3,20 м, и Елена Бързева (Тракия 96 - Пловдив) – 2,80 м.

 

 

Шампион при по-големите стана и Георги Димитров (Локомотив – Пловдив) в скока на височина с изравнен личен резултат от 208 см.
Титлата в скока на дължина при юношите се реши в първите опити на надпреварата. Михаил Велков (АК Враца) грабна златото със 7,35 м. С изравненото си лично постижение той остави на втора позиция бронзовия медалист от европейския олимпийски фестивал за юноши младша възраст и финалист от световното първенство за същата възраст Даниел Добрев (АКСКЛА Сливен) – 7,32 м. На почетната стълбичка се качи и Теодор Пенчев (Дунав – Русе) – 6,74 м.

Две първи места спечели Иван Попов (Нове – Свищов). Той триумфира на 800 и 1500 м съответно с 1:58,55 мин. и 4:02,65 мин.
Карин Околие (Хамър-ХМ – Трявна) е най-бързата девойка до 19 г. Само седмица след като взе титлата на 60 м в младшата възраст, тя повтори успеха и при старшата. Карин счупи личното си постижение и финишира за 7,69 сек. Среброто спечели Галина Николова (Хеброс – Харманли) със 7,75 сек – също личен резултат. Марина Тодорова (Левски) се окичи с бронза – 8,09 сек.

Петър Кременски (Спартак – Плевен) се наложи на 60 м при юношите. Той финишира за 6,95 сек и изпревари съперниците си във финалното бягане, които бяха само от един тим - Титан. Призьори станаха Тео Петров – 7,02 сек, и Боян Петров – 7,07 сек.


Всички призьори


Юноши
60 м

1. Петър Кременски (Спартак - Плевен) - 6,95 сек
2. Тео Петров (Титан) - 7,02 сек
3. Боян Петров (Титан) - 7,07 сек

400 м
1. Мартин Аспарухов (Химик - Костинброд) – 50,04 сек
2. Бисер Тачев (Орловец - Габрово) – 51,51 сек
3. Теодор Тодоров (Левски - София) – 53,08 сек

800 м

1. Иван Попов (Нове – Свищов) – 1:58,55 мин
2. Митко Ценов (СК Мездра) - 1:59,97 мин
3. Ивайло Иванов (Нове – Свищов) – 2:01,71 мин

1500 м
1. Иван Попов (Нове - Свищов) - 4:02,65 мин
2. Митко Ценов (Атлет - Мездра) - 4:03,71 мин
3. Цветан Цветанов (Юниверсал) - 4:04,87 мин

3000 м
1. Стоян Владков (Локомотив – Дряново) – 9:04,86 мин
2. Цветан Цветанов (Юниверсал) – 9:05,87 мин
3. Пенко Пенков (Атлет – Карнобат) – 9:10,68 мин 

60 м пр.
1. Ради Ралев (Славия) – 8,37 сек
2. Златко Лефтеров (Евър – Варна) – 8,57 сек
3. Евгени Чучев (Тракия 96 – Пловдив) – 8,63 сек

Скок дължина
1. Михаил Велков (АК Враца) – 7,35 м
2. Даниел Добрев (АСКЛА Сливен) – 7,32 м
3. Теодор Пенчев (Дунав – Русе) – 6,74 м

Троен скок
1. Георги Цонов (СКЛА Локомотив - Пловдив) – 15,52 м
2. Павел Моравенов (Локомотив - Пловдив) – 14,50 м
3. Станимир Господинов (СКЛА Добруджа - Добрич) – 13,91 м

Скок височина
1. Георги Димитров (Локомотив - Пловдив) – 208 см
2. Цветан Немигенчев (Оборище - Панагюрище) – 208 см
3. Живко Петков (Атлет - Видин) – 180 см

Овчарски скок
1. Пламен Писков (Тракия 96 - Пловдив) - 4,70 м
2. Здравко Гурдев (Тракия 96 - Пловдив) – 4,00 м
3. Юксен Нури (Тракия 96 - Пловдив) - 3,60 м

Гюле
1. Бен Гетаманс (Лудогорец – Разград) – 17,80 м
2. Здравко Димитров (СКЛА Черно море – Балчик) – 16,12 м
3. Атанас Папазов (СКЛА Черно море – Балчик) – 15,92 м

Седмобой
1. Георги Тодоров (Спартак - Плевен) – 3965 точки
2. Николай Койнарски (Спартак – Койнаре) – 3950 точки
3. Илия Бояджиев (Б. Мулешков - Панагюрище) – 3526 точки

4х400 м

1. Титан (Т. Петров, Г. Георгиев, Б. Баров, Б. Петров) – 3:27,95 мин
2. Тракия 96 – Пловдив (Ат. Бочуков, Н. Шопов, Евг. Чучев, Хр. Бончев) – 3:35,74 мин
3. ЦСКА (П. Андреев, Т. Трифонов, А. Кацарски, Бл. Трифонов) – 3:36,12 мин

Девойки
60 м

1. Карин Околие (Хаммер-ХВ - Трявна) - 7,69 сек
2. Галина Николова (Хеброс – Харманли) – 7,75 сек
3. Марина Тодорова (Левски - София) – 8,09 сек

400 м

1. Красимира Кръстева (Черно море Атлетик - Варна) – 59,64 сек
2. Глория Василева (Олимп - Силистра) – 59,93 сек
3. Елисавета Начева (АК Джордан) – 60,09 сек

800 м
1. Надежда Изворова (Лудогорец – Разград) – 2:18,21 мин
2. Симона Миланова (Юниверсал) – 2:18,58 мин
3. Елисавета Начева (АК Джордан) – 2:20,71 мин

1500 м
1. Симона Миланова (Юниверсал) – 4:48,34 мин
2. Надежда Изворова (Лудогорец - Разград) – 4:53,33 мин
3. Марина Димитрова (Локомотив 55- Горна Оряховица) – 4:54,91 мин

3000 м
1. Марина Димитрова (Локомотив 55 – Горна Оряховица) – 10:41,08 мин
2. Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) – 10:54,35 мин
3. Радосвета Симеонова (Добруджа – Добрич) – 11:17,71 мин

60 м пр.

1. Петя Иванова (Елит – Враца) – 9,64 сек
2. Стела Рангелова (Тракия 96 – Пловдив) – 9,47 сек
3. Катя Иванова (Спартак – Плевен) – 9,48 сек

Скок дължина
1. Радина Миндева (АСКЛА Сливен) – 5,44 м
2. Доника Католикова (СК Пранджева) – 5,38 м
3. Ивона Сураджиева (Хеброс - Харманли) – 5,23 м

Троен скок
1. Габриела Петрова (Локомотив – Пловдив) – 12,34 м
2. Доника Католикова (СК Пранджева) – 11,76 м
3. Радина Миндева (АСКЛА Сливен) – 11,32 м

Скок височина
1. Галина Николова (Хеброс – Харманли) – 165 см
2. Михаела Занкова (Дунав – Русе) - 155 см
3. Светослава Иванова (Вучето – Самоков) – 155 см

Овчарски скок

1. Полин Митова (Бургас 98) – 3,52 м (национален рекорд за девойки младша възраст)
2. Виктория Пашова (Тракия 96 – Пловдив) – 3,20 м
3. Елена Бързева (Тракия 96 - Пловдив)

Гюле
1. Мариета Куцарова (АСКЛА СЛивен) – 13,45 м
2. Григория Нанева (Хеброс – Харманли) – 12,57 м
3. Десислава Пендурска (АСКЛА сливен) – 12,12 м

Петобой
1. Иванка Тонева (Атлетик - Хасково) – 2938 точки
2. Мария Христова (Средногорски атлет - Пирдоп) – 2421 точки
3. Елена Банджакова (Дунав - Русе) – 2389 точки

4х400 м
1. Олимп 97 – Силистра (Г. Вичева, Гл. Василева, Р. Пейчева, М. Данкова) – 4:06,38 мин
2. Тракия 96 – Пловдив (Ст. Рангелова, Д. Величкова, Д. Димитрова, Ан. Божинова) – 4:15,09 мин
3. Черно море Атлетик – Варна (Ел. Илиянова, Т. Райчева, Л. Колева, Кр. Кръстева) – 4:16,19 мин

 

 

 


На снимките:
1. Сериите на 60 м с препятствия при девойките преминаха доста оспорвано.
2. Полин Митова
3. Соченият за фавори в скока на дължина Даниел Добрев е разочарован от второто си място.
Снимки: Иван Бъчваров/sportal.bg

 

 


Коментари
Още по темата