България U17 загуби от Сърбия U17 в контрола

Viasport 15/09/2020 22:15

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 години отстъпи с 0:2 на връстниците си от Сърбия в контрола.

Двубоят се състоя днес на терена на Национална футболна база "Бояна".

Головете за гостите вкараха Михайло Петкович в 3-ата минута и Самед Баждар в 84-ата минута.

Мачът бе сравнително равностоен, като сърбите се възползваха от две грешки на българската защита.

В 14-ата минута Георги Атанасов от Левски не успя да преодолее защитник на гостите, който покри опразнената врата. Пет минути след началото на второто полувреме Красиaн Коев от 12-13 метра отдясно по диагонала стреля право във вратаря.

На 17 септември, четвъртък, от 10:30 ч. на футболистите на Йордан Петков предстои втора проверка срещу сърбите, която ще се проведе отново в Бояна.

България U17: Давид Борисов, Калоян Костов, Валентин Петров, Виктор Атанасов, Теодор Иванов, Теодор Андреев, Красиан Колев, Николай Арахангелов, Георги Атанасов, Борис Димитров, Николай Златев;
Резерви: Пламен Андреев, Несин Салим, Иван Иванов, Емил Кьосов, Илиан Тонов, Йоан Лозанов, Красимир Тодоров, Георги Шопов, Жечко Йорданов;

Селекционер: Йордан Петков;