U17: Левски разби ЦСКА и записа 11-а поредна победа (видео)

Viasport 14/10/2020 17:15

Левски победи ЦСКА с 3:0 в дербито на Елитната юношеска група до 17 години, Запад (набор 2004). Срещата бе отложена от 11-и кръг.

Мачът се игра на изкуствения терен на стадион "Георги Аспарухов".

Левски поведе в 22-ата минута. "Сините" се възползваха от колебание в редиците на ЦСКА при изнасяне на топката, Виктор Добрев отне от Наско Цеков и подаде към Николай Арахангелов, който се разписа за 1:0.

В 36-ата минута играчите на Захари Сираков удвоиха аванса си. Домакините организираха контраатака, която бе завършена от Георги Атанасов с удар от границата на наказателното поле.

В последната минута на първото полувреме Левски направи преднината си класическа. "Сините" отново отнеха топката в половината на съперника чрез Никола Църовски, който подаде към Николай Арахангелов и последният с изстрел от дъгата на наказателното поле вкара втория си гол в мача за 3:0.

Малко след подновяването на играта Йоан Лозанов от ЦСКА удари греда от пряк свободен удар.

В 55-ата минута Левски Николай Арахангелов имаше възможност да направи хеттрик, но топката мина покрай страничната греда.

До края на полувремето липсваха сериозни голови положения. ЦСКА все пак можеше да отбележи почетно попадение в 81-ата минута, когато получи право да изпълни пряк свободен удар, но изстрелът на влезлия като резерва по-рано Андрей Цой бе избит от вратаря на домакините.

След този двубой Левски продължава да е едноличен лидер във временното класиране с пълен актив от 33 точки, докато ЦСКА остава на петата позиция с 22.

Снимки: levski.bg

Левски - ЦСКА 3:0 (3:0)

1:0 Николай Арахангелов (22), 2:0 Георги Атанасов (36), 3:0 Николай Арахангелов (45)

Левски: Пламен Андреев, Емил Кьосов, Денис Динев - капитан, Димитър Андонов, Никола Църовски, Александър Асенов, Асен Митков (Виктор Атанасов), Николай Арахангелов, Антон Иванов (Ивайло Марков), Георги Атанасов (Алекс Минчев), Виктор Добрев (Атанас Йорданов);

Резерви: Калоян Славчев;

Треньор: Захари Сираков;

ЦСКА: Алекс Божев, Наско Цеков (Браян Стефков), Мартин Влаевски, Росен Маринов, Кирил Великов, Йоан Лозанов-капитан, Ясен Спиров (Андрей Цой), Юлиан Илиев (Лъчезар Иванов), Александър Георгиев, Георги Чорбаджийски, Павел Жабов;

Резерви: Иван Маринов, Васил Найденов, Антъни Кери, Кристиан Грозданов;

Треньор: Ивайло Станев;

Съдии: Димитър Димитров, Станислав Станев и Марин Бонев;

Делегат на БФС: Веселин Добриянов;