Здрава битка между ЦСКА и Левски в U17 завърши без победител (видео)

Viasport 28/04/2021 20:10

И второто вечно дерби за деня завърши без победител - 1:1. При 17-годишните "сини" и "червени" предложиха много борба и доста интересни положения.

В първите 10 минути домакините се бяха прибрали и футболистите на Левски бяха принудени да разиграват предимно в средата на терена.

Първата реална опасност дойде на контраатака за ЦСКА, но Георги Чорбаджийски пропусна сам срещу вратаря в 12-ата минута. Три минути по-късно и Ясен Спиров бе спрян от Пламен Андреев, излязъл фронтално срещу него.

Левски отговори със страхотен удар на Любомир Тодоров в 39-ата минута, спасен със сетни сили от Алекс Божев.

Най-куриозната ситуация дойде в последната минута на частта, когато Виктор Атанасов пробяга близо 80 метра по лявото крило на атаката на ЦСКА, но центрирането му бе пресечено от защитата.

Второто полувреме предложи още повече емоции, а и голове. Още в 49-ата минута, Атанасов повтори упражнението от края на първата част, но този път след серия от страхотни финтове нямаше кой да го спре за 1:0. След гола гостите започнаха постепенно да поемат инициативата, но до реални положения стигаха трудно.

В 77-ата минута Любомир Тодоров си създаде пространство в наказателното поле и с плътен удар изравни.

В последните минути и двата отбора опитаха да вземат трите точки, но единствената чиста ситуация се откри пред Виктор Даниелов от Левски, чиито удар в 86-ата минута бе отразен от Божев.