U17: Локомотив надви Ботев в пловдивското дерби

Viasport 28/04/2021 21:05

Локомотив (Пловдив) победи с 3:2 Ботев (Пловдив) в едно от дербитата на първи кръг от плейофите в Елитната юношеска група до 17 години.

Двубоят се игра изкуствения терен на "Лаута".

Първата част завърши при нулево равенство.

Локомотив поведе в 50-ата минута. Даниел Маджаров стреля от фаул, топката се размина с няколко играчи и влетя в мрежата на Ботев за 1:0.

В 60-ата минута гостите изравниха. Никола Гелин нахлу отдясно в наказателното поле и се разписа за 1:1.

Още в следващата атака Петър Андреев стреля опасно от фаул, а топката "облиза" горната греда на вратата на "жълто-черните".  Натискът на Локомотив продължи и даде резултат в 62-ата минута. Центриране от корнер бе засечено от Петър Андреев за 2:1.

Ботев отново възстанови равенството в 71-ата минута. Никола Гелин с изстрел от дистанция направи 2:2.

Само минута след това Локомотив получи право да изпълни дузпа. Иван Узунов бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Петър Андреев, който хладнокръвно реализира за 3:2. Няколко минути преди края Мартин Иванов също можеше да се разпише, но кълбото срещна гредата.

---

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 3:2 (0:0)

1:0 Даниел Маджаров (50), 1:1 Никола Гелин (60), 2:1 Петър Андреев (62), 2:2  Никола Гелин (71), 3:2 Петър Андреев (72-дузпа)

Локомотив (Пловдив): Кристиан Кръстев, Димитър Палейков, Кольо Гаврев, Александър Василев, Тодор Павлов-капитан, Чавдар Благов, Даниел Маджаров, Иван Узунов, Петър Андреев, Мартин Иванов, Велислав Шопов;
Резерви: Стилян Иванов, Николай Бинев, Огнян Симеонов, Галин Халачев, Борислав Гадженаков, Кристиан Орманов, Димитър Петров;
Треньор: Марчо Дафчев;

Ботев (Пловдив): Александър Маджаров, Божидар Сидеров, Иван Иванов, Стилян Стойчев, Александър Димов, Георги Кущинаров, Даниел Гичев-капитан, Христиан Димитров, Монир Ал Бадарин, Константин Павлов, Никола Гелин;
Резерви: Йордан Костадинов, Костадин Калчев, Мартин Пенчов, Габриел Златанов, Мариан Иванов, Костадин Татаров;
Треньор: Георги Онов;

Съдии: Георги Иванов, Николай Чакъров и Цветан Горанов;
Делегат на БФС: Камена Георгиева;