България U17 ще играе за 5-8 място на Евроволей

BGvolleyball.com 16/07/2021 09:15

Волейболистите от националния отбор за юноши под 17 години ще играе за 5-8 място на европейското първенство в Тирана (Албания). Воденият от Виктор Карагьозов тим отстъпи на Полша с 0:3 (18:25, 18:25, 15:25) в последния мач от група II на надпреварата.

Българският отбор завърши на третата позиция в групата с 8 точки (2 победи, 3 загуби), полските им връстници са лидер в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба).

Така на мачовете за 5-8 място "трикольорите" ще срещнат състава на Латвия, който завърши на четвърто място в група I. Двубоят е на 17 юли (събота) от 17:30 ч. българско време. Другата двойка е Сърбия (четвърти в група II) -Белгия (трети в група I), двубоят е от 15:00 ч.

От своя страна Полша ще играе на полуфинал в преследване на титлата, срещу Словения (втора в група I). Италия се изправя срещу лидера в група I Русия. Срещите са в 18:00 и 20:30 ч.

Първият гейм премина под размяна на ролите. Първоначално "дружина полска" поведе, но нашите направиха серия и наваксаха. След това момчетата на Виктор Карагьозов поеха инициативата, темпото обаче не се запази дълго. След известна интрига "червено-белите" отново взеха нещата в свои ръце и останаха доминиращи.

Поляците продължиха вдъхновено и после, като не дадоха възможност да бъдат догонени. Така авансът им нарастна на 2:0 гейма.

В третата част двата отбора играха като равен с равен почти до средата. Началният удар на водения от Конрад Коп тим се оказа ключов и въпреки силните изяви на "лъвчетата" не се стигна до обрат.

Нйа-резултатен бе Георги Бъчваров с 11 точки (1 ас), Александър Къндев се отчете с 8 точки (2 блокади). За Полша Артур Бжостович бе с най-голям актив - 14 точки (1 ас, 1 блокада), Станислав Часински приключи с 12 точки. Виктор Голембьовски се отчете с 9 точки (1 ас, 3 блокади).