Каварна излъчи шампионите по кик бокс

Кикбокс
    Viasport 21/05/2012 12:08

В Каварна завърши държавното първенство по кик бокс стил фул контакт и кик лайт контакт. Много интересни срещи бяха проведени именно на татами, тъй като повечето клубове участваха с всички свои налични сили от състезатели и най-вече дебютанти. Стилът кик лайт е подходящ за добър старт в състезателната кариера, заради своята лекота на ударите под зоркия поглед на съдиите.

Спортните клубове Боил (Варна), Марек (Дупница), Тангра (Свиленград) и домакините от Ринг (Каварна) взеха участие с над 10-15 състезатели и спечелиха много призови места.

СК Вокил изкара на бойната сцена своите най-млади състезатели, които дебютираха и заслужено спечелиха 1 златен медал при момчета 13-14 г. до 47 кг в лицето на Алекс Желязков и 3 сребърни медала при юношите младша и старша възраст, и при жените.

Не може да се пропусне и порената републиканска титла на състезателя от СК Шуменска крепост - Галин Методиев, както и все така напредващият състезател на СК Йорк (Варна) - Тихомир Митев, който в два поредни мача показа, че той е шампионът в категория до 60 кг при юношите старша.