Борисов с две титли от турнира „Цветанка Христова”

Лека атлетика
Добави в Svejo
    20/04/2010 17:04
Борисов с две титли от турнира „Цветанка Христова”

Едуард Борисов (ЦСКА) спечели две титли от 2-рия мемориален турнир „Цветанка Христова” за деца, юноши и девойки младша възраст, провел се днес на националния стадион „Васил Левски”. Възпитаникът на Димчо Ников грабна първите места на 100 и 300 м при момчетата под 16 г., като финишира съответно за 11,80 сек. и 38,34 сек.

Подгласници на Борисов в късия спринт станаха Димитър Симеонов (Ч.Ч. Чендини) с 12,12 сек. и Димитър Йорданов (Лудогорец, Разград) – 12,39 сек. За медали на 300 м се пребориха още Цветослав Иванов (АСКЛА Сливен) с 40,64 сек. и Александър Антонов (Хаммер-ХВ, Трявна) – 41,18 сек.


Специални купи получиха атлетите в призовата тройка в коронната дисциплина на световната шампионка от 1991 г. Цветанка Христова – мятането на диск. При девойките младша възраст титлата спечели Силвана Николова (Олимп 97, Силистра) - 37,34 м, а след нея се наредиха Радостина Гачева (Казанлък) – 30,68 м, и Гинка Николова (Такия 96, Пловдив) – 30,28 м.

В сектора при юношите младша възраст се отличиха Йордан Янчев (АК Джордан, Благоевград) – 45,18 м, Никола Илиев (Павел Павлов, Враца) – 44,45 м, и Мирослав Богданов (Дунав, Русе) – 44,30 м.

Лидерката на България в мятането на диск при жените в последните години Венера Гетова направи последния си старт по време на мемориалния турнир. Плевенчанката се класира втора в дисциплината с 41,42 м и заяви, че до дни заминава на работа във Великобритания за лятото. Преди нея се класира Григория Нанева с постижение от 45,52 м. Третата позиция спечели Карина Николова – 41,18 м.

Мятането на диск беше единствената дисциплина за жени. В останалите стартове се пуснаха над 300 деца, юноши и девойки младша възраст, които си поделиха награден фонд от 6000 лв. 


Ето и всички резултати

60 м момичета под 16 г.
1. Гергана Гълъбова (Вучето, Самоков) – 8,88 сек
2. София Пампулова (Ч. Ч. Чендини) – 9,23 сек
3. Ивана Семковска (Юниверсал) – 9,33 сек



60 м момчета под 12 г.
1. Александър Методиев (Вучето, Самоков) – 9,00 сек
2. Александър Велинов (Спартак, Плевен) – 9,15 сек
3. Тодор Божков (Ч. Ч. Чендини) – 9,23 сек

Момчета под 16 г.
100 м
1. Едуард Борисов (ЦСКА) – 11,80 сек
2. Димитър Симеонов (Ч.Ч. Чендини) – 12,12 сек
3. Димитър Йорданов (Лудогорец, Разград) – 12,39 сек



300 м
1. Едуард Борисов (ЦСКА) – 38,34 сек
2. Цветослав Иванов (АСКЛА Сливен) – 40,64 сек
3. Александър Антонов (Хаммер-ХВ, Трявна) – 41,18 сек

1500 м
1. Кадир Ахмед (Атлет, Карнобат) – 4:24,59 мин
2. Ненад Титанович (Сърбия) – 4:25,93 мин
3. Урош Кутлешич (Сърбия) – 4:28,89 мин


 

Скок дължина
1. Добромир Георгиев (Хеброс, Харманли) – 5,76 м
2. Димитър Йорданов (Лудогорвц, Разград) – 5,62 м
3. Никола Стоянов (Павел Павлов, Враца) – 5,57 м

Гюле
1. Богдан Замтиков (ЛК Цветанка Христова, Казанлък) – 13,68 м
2. Кристиян Сотиров (Супер спорт, Варна) – 11,88 м
3. Кристиян Първанов (Спартак, Плевен) – 11,43 м

Момичета под 16 г.
100 м
1. Мария Денисиева (Титан) – 13,42 сек
2. Радостина Стоянова (Дунав, Русе) – 13,70 сек
3. Александра Кацарска (Ч. Ч. Чендини) – 13,94 сек



 

300 м
1. Даяна Митич (Сърбия) – 45,87 сек
2. Мина Дюлгерова (КЛАСА) – 46,34 сек
3. Елена Борисова (Лудогорец, Разград) – 46,76 сек

1000 м
1. Ана Секулич (Сърбия) – 3:09,26 мин
2. Мария Иванович (Сърбия) – 3:12,29 мин
3. Марта Медос (Срб) – 3:14,85 мин

Скок дължина
1. Дейзи Исса (Ч. Ч. Чендини) – 5,42 м
2. Натали Асса (Ч. Ч. Чендини) – 5,33 м
3. Екатерина Вулева (СК Пранджева) – 5,11 м



Гюле
1. Ренета Петкова (Спартак, Плевен) – 12,68 м
2. Станислава Василева (ЛК Цветанка Христова) – 10,87 м
3. Цветомира Генчева (Спартак, Плевен) – 9,78 м

Юноши младша възраст
100 м

1. Бисер Тачев (Орловец, Габрово) – 11,63 сек
2. Павлин Димитров (Спартак, Плевен) – 11,80 сек

1500 м
1. Митко Ценов (СК Атлет, Мездра) – 4:13,97 мин
2. Ивайло Гогов (Елит, Благоевград) – 4:23,72 мин
3. Иван Гошич (Сърбия) – 4:25,83 мин

Троен скок

1. Павел Моравенов (Локомотив, Пловдив) – 13,95 м
2. Атанас Събев (АК Джордан, Благоевград) – 13,54 м
3. Робърт Миленков (СК Пранджева) – 13,18 м

Диск

1. Йордан Янчев (АК Джордан, Благоевград) – 45,18 м
2. Никола Илиев (Павел Павлов, Враца) – 44,45 м
3. Мирослав Богданов (Дунав, Русе) – 44,30 м

Девойки младша възраст
100 м
1. Галина Николова (Хеброс, Харманли) – 12,54 сек
2. Ива Александрова (ЦСКА) – 12,25 сек
3. Марина Тодорова (Левски) – 13,30 сек

 

300 м
1. Катя Христова (Загорец, Нова Загора) – 41,58 сек
2. Галина Николова (Хеброс, Харманли) – 43,03 сек
3. Славка Илиева (АК Джордан, Благоевград) – 44,01 сек

1000 м

1. Катя Христова (Загорец, Нова Загора) – 2:58,90 мин
2. Надежда Изворова (Лудогорец, Разград) – 3:01,40 мин
3. Славка Илиева (АК Джордан, Благоевград) – 3:04,19 мин


Снимки: Бойко Кичуков

Скок дължина
1. Виктория Троплева (Локомотив, Пловдив) – 5,32 м
2. Ивона Сураджиева (Хеброс, Харманли) – 4,99 м
3. Елизабет Петкова (АК Джордан, Благоевград) – 4,93 м

Диск
1. Силвана Николова (Олимп 97, Силистра) - 37,34 м
2. Радостина Гачева (Казанлък) – 30,68 м
3. Гинка Николова (Такия 96 , Пловдив) – 30,28 м

Диск жени
1. Григория Нанева – 45,52 м
2. Венера гетова – 41,42 м
3. Карина Николова – 41,18 м


Коментари