Кузманов стигна 1/4-финалите в Пловдив

Тенис
    Ивайло Пампулов 22/04/2010 16:38

Тенисист № 1 на Европа до 16 години през миналия сезон Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на тенис турнира “Пловдив Къп” за юноши до 18 години от трета категория на ITF.

Тази сутрин Мико се наложи на кортовете на ТК Локомотив с 6:2, 7:5 над италианеца Федерико Макари.
Пловдивчанинът взе с лекота първия сет, а във втория реши сам да си направи мача труден и позволи на съперника си от Апенините да му поведе с 5:0 гейма. Мико обаче се притесни да не загуби сета и така се разлюти, че спечели седем поредни гейма до пълен обрат от 0:5 до 7:5.

Следващият съперник на сина на Дора Рангелова-Кузманова, която е и директор на турнира, по пътя към нов финал в две поредни години, е румънецът Драгош Константин Игнат, който днес изхвърли петия в схемата Мачей Романович (Полша). В първия кръг вчера Димитър Кузманов се измъчи доста с друг румънец – квалификанта Теодор Николае Марин, преди да наложи волята си и да победи с 6:2, 4:6, 6:2.

Останалите двама български представители при момчетата приключиха участието си. Ясен Цанев загуби с 0:6, 2:6 от водача в схемата Василе–Александру Гилея, а Стефан Трифонов отстъпи с 1:6, 0:6 на поляка Кристоф Бартошевич.

При момичетата получилата „уайлд кард” за основната схема Борислава Ботушарова (15 г.) постигна втора поредна победа, след като през днешния ден отстрани със 7:5, 6:4 поставената под №4 Изидора Радойкович (Сърбия). 14-годишната Джулия Терзийска обаче не успя да се класира за четвъртфиналите и след загуба с 6:4, 2:6, 3:6 от румънката Патрисия Мария Тиг приключи участието си на сингъл.

Ботушарова и Терзийска бяха много близко до класиране на полуфинал на двойки, но отстъпиха с 6:1, 4:6, 9:10 на австрийско-турския тандем Максл/Арантекин. Лиана и Виктория Тодорови пък загубиха с 2:6, 0:6 от Платон/Панаите (Румъния), а Александра Митровска и Силвия Желязкова претърпяха поражение с 1:6, 6:7(4) от румънките Бара/Тиг.

Останалите българки, които играха на сингъл, приключиха участието си в І кръг на надпреварата. Лиана Тодорова отпадна след загуба с 1:6, 3:6 от водачката в схемата Марселина Сичон (Полша), Сара Боевска отстъпи със същия резултат на осмата Седа Арантекин (Турция), Анна Велева претърпя поражение с 2:6, 2:6 от поставената под №4 Барбора Крейчикова, а Ани Вангелова и Александра Митровска също напуснаха турнира, губейки съответно от Габриела Порубин (Молдова) и Анна Мария Хейл (Австрия).