Мико на полуфинал срещу Гьолчуклу в Пловдив

Тенис
    Ивайло Пампулов 23/04/2010 17:59

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира за юноши и девойки до 18 години "Пловдив Къп", след като през днешния ден за трети пореден мач демонстрира шампионския си характер.

Той измъкна изключително трудна, но заслужена победа със 7:5, 4:6, 6:1 над румънеца Константин Драгос Игнат в среща от четвъртфиналите на надпреварата.
"Кузманов лети по корта", бе коментарът на Николай Манчев, директор прояви на Българската федерация по тенис, който остана възхитен от показаното от младия български тенисист.

Това бе трети много тежък мач за Мико, който в първия кръг на "Пловдив Къп" победи с  6:2, 4:6, 6:2 румънеца Теодор Николае Марин, във втория стигна до успеха, след като направи изключителен обрат от 0:5 във втория сет, печелейки седем поредни гейма, а днес отново се наложи в трисетова битка.

В спор за място на финала Димитър Кузманов ще срещне поставения под №4 в схемата Алп Гьолчуклу (Турция), който до този момент не е загубил сет и е дал средно по 4 гейма на съперниците си по пътя към полуфиналите.

За класиране на финала в другата среща утре ще спорят водачът в схемата Василе-Александру Гиля (Румъния) и Джахит Капукиран (Турция). Миналогодишният финалист на "Пловдив Къп" развинти на четвъртфиналите днес с 6:1, 6:1 гърка Анастасиос Павлис, докато турчинът изхвърли от борбата седмия в схемата Кшищоф Бартошиевич (Полша) с 6:2, 6:4.

При момичетата отпадна и последната ни представителка, след като в мач от четвъртфиналите играещата с "уайлд кард" 15-годишна Борислава Ботушарова отстъпи с 5:7, 2:6 на водачката в основната схема Марселина Сичон (Полша).