11 медала на Балканиада по гребане

Гребане
    Ивайло Пампулов 18/09/2009 15:53

11 медала спечелиха българските гребци на Балканидата за юноши и девойки в Оршова, Румъния.

В крайното класиране страната ни зае третото място с 47 т. Първи са представителите на Румъния с 91, пред Гърция с 73.
Отлично се представи Веселин Русинов, който спечели титлата в дисциплината скиф при юношите старша възраст с резултат 8:12,34 мин.

При девойките старша възраст на скиф Надя Йовчева финишира втора с време 9:14,03 мин. Победи румънката Лаура Опреа (8:46,19) При девойките младша в същата дисциплина Росита Бончева взе среброто - 9:09,31 мин. Първа отново стана Опреа (8:44,15).

Луиза-Мария Русинова и Петя Маврова финишираха втори в дисциплината двойка без рулеви с време 8:18,59 мин. Златния медал спечели лодката на Румъния - 8:07,87. Русинова и Маврова заедно с Магдалена Милкова и Паола Радева спечелиха среброто на четворка без рулеви при девойките старша възраст. Победи екипажът на Румъния - 7:14,15 мин.

При юношите младша възраст Христо Данев и Иван Антов завършиха трети - 7:12,37 мин. Пред нашите финишираха победителите от Румъния и Гърция. Иван Тотев, Евелин Мечев, Йордан Тупаров и Иван Ламбрев се пребориха за бронза на четворка без рулеви - 7:23,72 мин. Шампиони и тук са гребците на домакините с време 6:21,40 мин., а втори е екипажът на Турция.

В дисциплината четворка скул при девойките бронз взеха Гергана Данева, Теодора Гешева, Надя Йовчева и Вероника Петрова - 8:19,47. Първи финала пресече екипажът на Румъния - 7:05,00. Данаил Димитров и Георги Масларов са трети на двойка без рулеви - 7:26,19 мин., където титлата спечели двойката на Сърбия със 7:17,09 мин.

Цветелина Георгиева и Тони Ботева са трети на двойка скул при девойките младша възраст (8:15,62 мин.). Победителки са гъркините Василики/Елени с 8:02,03 мин. Росита Бончева, Йоана Тодорова, Цветелина Георгиева и Тони Ботева взеха бронза на четворка скул. Гребците ни имат и шест четвърти места и три пети.