Салиев със злато на батут от Испания

Скокове на батут
    Viasport 16/09/2013 17:30

17-годишният Алиосман Салиев (на снимката вдясно) донесе златен медал на България от международния турнир по скокове на батут във Валядолид, Испания.

Той стана първи в дисциплината двоен минибатут с резултат от 67,800 т. и остави зад себе си белгиеца Мишел Гуреманс и испанеца Якобо Сендон.

Георги Илиев завърши 5-и на трамплин във възрастовата група 17-18 г.
Четвърто и пето място в турнира за Световната купа при мъжете и жените извоюваха също млади наши таланти. 16-годишната габровка Мариела Пенева и Валерия Йорданова от Ямбол станаха четвърти на синхрон. 17-годишният Александър Ангелов и Ясен Иванов от София се наредиха пети на синхрон при мъжете. В индивидуалното класиране Алекс, който е 12 клас в русенската Математическа гимназия, стана 18-ти измежду общо 40 състезатели.

Тази година Мариела и Александър са сред стипендиантите на програмата „Спортни таланти” на „Еврофутбол”.