България с 6-има финалисти при кадетите в Белград

Кикбокс
    Ивайло Пампулов 23/09/2010 20:01

България ще има 6-има свои представители във финалите на световното първенство по кикбокс в Белград и то само в стила SEMI CONTACT при кадетите.

Нашите класираха по три момичета и три момчета във възрастовата граница 10-15 г. Като цяло третият ден от шампионата се оказа най-тежкият и драматичен за състезателите ни в категория кадети (10-12 г.) и кадети старша възраст (13-15 г.). Младите кикбоксьори изиграха срещите си от четвъртфиналите и веднага след това участваха в полуфиналните схватки. Състезателите постигнаха 11 победи на ?-финал и 6 победи на полуфиналите.

Димитър Дяков в мача си с англичанина Даниел Бийстън.
Снимки: Анна Пеева

Така за злато ще се борят:
Кадети:

Кат. до 28 кг: Даниел Георгиев - отстранил на полуфинал Йозеф Полит (Великобритания) с явно превъзходство 10:0
Кат. до 32 кг: Борислав Радулов - отстранил Лоренцо Дел Гаудио (Италия)с 9:8
Кат. до 37 кг: Димитър Дяков - отстранил Лукас Сърч (Чехия) с 4:2
Кат. до 42 кг: Ивана Илиева - отстранила на полуфинал Рената Дражина (Хърватска) с 6:3
Кадети старша възраст
Кат. до 42 кг: Вероника Пенева - отстранила Смет Шарлоте (Белгия) с явно превъзходство 11:1
Кат. до 46 кг: Кристин Мизурска - отстранила Мелинда Рамадани (Словения) с 12:7

Мадлен Димитрова в мача си срещу Пишлер.

Младите ни национали вече спечелиха и първите си бронзови отличия. Ето и техните имена:
Кадети
Ива Стоименова – кат. до 28 кг
Димитър Василев – кат. до 42 кг
Петър Спасенич - кат. +47
Иван Иванов - кат. +47
Светослав Лицов – кат. до 47 кг

Юношите пък изиграха четвъртфиналните си схватки, в които постигнаха успех и продължават в полуфиналите:
Кат. до 60 кг: Мадлен Димитрова – Сандра Пишлер (Австрия) 16:6 явно превъзходство
Кат. до 63 кг: Тодор Христов – Даниеле Фартина (Италия) 21:19