U17: Септември се върна на победния път, Левски с труден успех, ЦСКА убедителен срещу Берое (обзор, видео)

Viasport 02/12/2019 12:30

Седем мача от 15-ия кръг в Елитната юношеска група до 17 години се играха в неделя, 1 декември.

Септември се върна победния път след три поредни загуби. Тимът спечели гостуването си на Черно море с 2:0. Столичани изостават с една точка от лидера Ботев (Пловдив), който се наложи с 6:0 над Витоша (Бистрица)."Канарчетата" имат 34 точки, Септември е с 33.

На 5 декември от 14:00 ч. предстои дерби между първия и втория в отложен мач от 10-и кръг. Мачът ще определи кой от двата тима ще зимува на върха в класирането.

ЦСКА, Левски и Славия имат по 31 точки. "Червените" победиха като гости с 4:0 Берое, а Левски взе минимална победа над Национал.

Лудогорец спечели с 5:1 визитата си на Спартак (Варна). Етър надви Дунав като гост, а Славия и Сокол (Марково) завършиха 1:1.

Вижте най-интересното от мачовете.

---

Черно море – Септември 0:2 (0:1)

Тимът на Андрей Андреев отново намери верния ритъм. След пораженията от Славия, Левски и Дунав, сега Септември надигра Черно море и прекъсна негативната серия.

Мартин Стойчев изведе гостите напред в резултата през първото полувреме, а Симеон Александров покачи след почивката.

---

Славия - Сокол (Марково) 1:1 (1:1)

Славия започна по-добре мача и откри резултата в 11-ата минута. Димитър Керин бе точен за домакините.

В 44-ата минута Момчил Кирков се озова сам срещу вратаря на домакините, преодоля го и на празна врата изравни.

През второто полувреме играта бе често накъсвана. "Белите" имаха две добри положения. Гостите също имаха възможности да спечелят, след като направиха 2-3 контраатаки, при които можеха да направят пълен обрат, но ги пропуснаха.

---

Спартак 1918 (Варна) – Лудогорец 1:5 (1:2)

Разградчани поведоха в 19-ата минута с гол на Димитър Господинов. В 25-ата Росен Иванов удвои аванса на гостите. Домакините намалиха на 1:2 в 44-ата минута с гол на Антонио Петков и при този резултат завърши първото полувреме. Петков пропусна още едно много добро положения за домакините.

Спартак (Варна) игра без двама основни състезатели.

През втората част Божидар Георгиев отбеляза третото попадение за Лудогорец в 59-ата минута. В 71-ата и 80-ата минута влезлият като смяна Мартин Кирчев добави два гола на сметката на гостите и оформи крайния резултат.

---

Дунав 2010 (Русе) – Етър 0:1 (0:0)

Първото полувреме завърши без голове, а в 65-ата минута Етър отбеляза победното попадение. Христо Марков донесе успеха на гостите. Стелиян Добрев пропусна добро положение за Етър през първата част.

Мачът бе двуостър, като домакините също създадоха много добри ситуации, удариха и греда.

---

Ботев (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 6:0 (4:0)

С четири попадения във вратата на бистричани се отчете Никола Илиев, а по едно попадение добавиха Пламен Цончев и Благовест Веичков.

С успеха Ботев запази първото място, Витоша пък допусна 15-а загуба.

---

Берое – ЦСКА 0:4 (0:2)

ЦСКА започна по-добре и откри резултата в самото начало с гол на Цветомир Цанев. Постепенно домакините изравниха играта и имаха своите положения.

Две минути преди края на първата част "червените" нанесоха втори удар и с попадение на Мартин Сотиров удвоиха аванса си.

Домакините опитаха да се върнат в мача през втората част, но "армейците" не позволиха това да се случи. Сотиров се разписа за втори път, а Марк-Емилио Папазов сложи точка на спора няколко минути преди края.