Европейски шампион по бокс е №1 на 166-о Спортно училище "Васил Левски"

Общество
Добави в Svejo
    Viasport 15/01/2020 17:35
Европейски шампион по бокс е №1 на  166-о Спортно училище "Васил Левски"

Европейският шампион по бокс за младежи Ясен Радев бе избран за спортист №1 на 166-о Спортно училище "Васил Левски" за 2019 г. Той получи приза си на емоционална церемония от президента на боксовата федерация Красимир Инински.

 

Втори в класацията е сребърният медалист от европейско първенството по кану-каяк за младежи Денис Димитров, а на трета позиция се наредиха четирима волейболисти на Левски, част от националния ни отбор, който завоюва сребро на европейския шампионат до 17 години – Стоил Палев, Александър Николов, Владимир Гърков и Лазар Бучков.

 

 

Миналогодишният победител Адриан Андреев, част от отбора ни по тенис, който направи фурор на ATP Cup, се нареди на четвърто място.

 

 

На официалната церемония в 166 СУ "Васил Левски" присъстваха кметът на район Подуяне Ева Митова, нейната заместничка Ани Бързанова, председателят на Обединени спортни клубове Левски Бранимира Цветанова, множество ръководители на федерации, "сини" клубове, спортни легенди и представители на Министерството на младежта и спорта и Столична община, както и бащата на петия в класацията Виктор Марков - Рангел Марков, който е вицепрезидент на федерацията ни по тенис и кмет на район Банкя.

 

 

ПРИЗЬОРИТЕ ОТ СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА НА 166 СПОРТНО УЧИЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ"


№1 – ЯСЕН РАДЕВ – БОКС – ЕВРОПЕЙСКИ ШАМПИОН

№2 – ДЕНИС ДИМИТРОВ – КАНУ-КАЯК – II м. ЕП   и IV м. СП

№3 – СТОИЛ ПАЛЕВ,  АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ,  ВЛАДИМИР ГЪРКОВ,  ЛАЗАР БУЧКОВ  – ВОЛЕЙБОЛ – II м. ЕП до 17г.

№4 – АДРИАН АНДРЕЕВ – ТЕНИС

№5 – ВИКТОР МАРКОВ – ТЕНИС – III м. ЕП и Vм. СП

№6 – НИКОЛАЙ ЗАФИРОВ  – БОКС – III м. ЕП

№7 – МОНИКА ЗАРКОВА – ХУД.ГИМНАСТИКА – III м. отборно ЕП

№8 – ТЕОДОР ИЛИЕВ – КАРАТЕ КИОКУШИН – II м. Световна купа киокушин

№9 – ИЗАБЕЛА СОКОЛОВА – ЛЕКА АТЛЕТИКА – I м. - БП и   ИВАЙЛО ПЕЙЗАНОВ  - I м. БП - КЛ.БОРБА

№10 – ДАНИЕЛА БРЪСНАРОВА  –  II м. БП - СВ.БОРБА  и НИКОЛАЙ ЙОВЧЕВ – II м. БП - ДЖУДО

 

НАЙ-ПЕРСПЕКТИВЕН ФУТБОЛИСТ

МАРТИН ПЕТКОВ – нац. състезател до 17г.


НАЙ-ПЕРСПЕКТИВЕН СЪСТЕЗАТЕЛ

- ЛЕОНОР БОЖАНОВА – нац. състезателка  ХУД.ГИМНАСТИКА

- ТАТЯНА ВОЛОЖАНИНА – нац. състезателка  ХУД.ГИМНАСТИКА

- ИВАНА НИКОЛОВА –  нац. състезателка СПОРТНА СТРЕЛБА

- ВИКТОРИЯ БОЙНОВА– нац. състезателка СВ.БОРБА

- ДЖЕРЕМИ  КОЛЕВ -  нац. състезател БАСКЕТБОЛ

 

НАЙ-ДОБЪР ТРЕНЬОР

ВЛАДИСЛАВ ГЕОРГИЕВ – БОКС

МАЯ НИКОЛОВА - ВОЛЕЙБОЛ


ОТБОР НА ГОДИНАТА - ВОЛЕЙБОЛ - кадети

 

 

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари