Александър Кирилов избухна с три гола и асистенция за Козенца

Viasport 16/01/2020 11:15
Александър Кирилов  избухна с три гола и асистенция за Козенца

17-годишният централен нападател Александър Кирилов избухна с три гола и асистенция за първия отбор на Козенца в контрола срещу Амантеа, завършила 7:0. Той получи за първи път повиквателна за контролен мач на мъжкия тим, само 5 дни преди подновяването на първенството в италианската Серия Б.

Атаката на тима се водеше от Емануел Ривие, който през есента наниза 7 гола в 17 мача. Зад гърба си роденият във Франция през 1990 година играч, но национал на Мартиника, има 73 мача със 17 гола за Сент Етиен, 44 мача и 9 гола за Тулуза, 44 мача и 14 гола за Монако, 26 мача с Нюкасъл и 1 гол, 15 мача за Осасуна, 43 мача и 7 гола за Мец. Играч с огромен опит.

Френският нападател престоя на терена до 60 минута при резултат 3:0 в полза на Козенца и един гол в актива. Ривие бе заменен именно от 190-сантиметровия българин, който със сигурност вкара в сериозни размисли старши треньора, опитният и утвърден в професията Пиеро Браля.

Само за 30 минути Александър Кирилов вкара три гола и подаде за още един, оформили крайното 7:0  в проверката. Два от головете наниза защитникът и връстник на Ривие - Томазо Дорацио и един изключително опитният, почти 34-годишен бивш халф на Рома - Леандро Греко.

Александър Кирилов премина от Дунав (Русе) в Пескара през лятото на 2018 година, където на практика с половин сезон игра стана втори голмайстор на отбора до 17 години. Пескара го преотстъпи на Козенца, за да играе за втория отбор на южняците - Примавера, но не е изключено да се стигне до съвсем друго развитие.

В събота в Примавера гостува на Пиза, а първият отбор приема Кротоне в понеделник.

Другият българин - централният защитник Рафаил Пърликов, е получил повиквателна от Пиеро Браля за контролата на първия отбор от 16 часа, българско време, в четвъртък.

Рафаил има вече тренировъчна десетдневка с представителния отбор. За негова зла участ, бе ритнат в глезена по време на тренировка и в момента охлажда оттока. Българинът обаче е решен да стисне зъби.

Интензивният интерес на старши треньора на първия отбор, 65-годишният Пиеро Браля, идва буквално часове преди вторият тим да отпътува за Пиза. Там на 18 януари, събота, ще гостува на местната формация в първи шампионатен мач след празниците. Примавера на Козенца се намира на 5-а позиция, но само на точка от третия Лече.

В същото време отличните изяви на двамата 17-годишни българи пораждат съмнения за включването им в групата за домакинския мач срещу Кротоне на 20 януари. В понеделник се подновява шампионата на Серия Б.

Източник: prosport.bg