Балкан U15 с нова победа в Европа

BGbasket.com 25/01/2020 15:35

Балкан U15 записа трета поредна победа на турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ), който се провежда в Ботевград. В днешния си мач тимът на Николай Пеев се наложи над румънския Дан Дачиян със 79:69. След този двубой българският отбор е с баланс 5-2, а последната си среща утре се изправя срещу Флаш Белград.

„Зелените“ поведоха с 23:10 още след десет минути игра, а след оспорвана втора четвърт, на почивката бяха напред с 40:29. След паузата разликата в тяхна полза достигна 22 точки, като преди заключителната четвърт те водеха с 60:41. В оставащото време гостите стопиха част от изоставането си, но Балкан не изпусна водачеството си до края.

Домакините сериозно отстъпваха в подкошието, където овладяха 46 борби срещу 61 за съперника. Те обаче компенсираха с по-точен мерник, особено от далечно разстояние, като отбелязаха 13 тройки срещу 4 за опонента си.

Стефан Михайлов завърши с дабъл-дабъл за победителите от 25 точки (7 тройки) и 10 борби. С 19 точки е Александър Гавалюгов, а 13 добави Павлин Иванов.

Над всички за Дан Дачиян бе Александру Морошано с 19 точки и 17 борби.