Завършиха квалификациите на държавното лично първенство по тенис до 18 г.

Тенис
Добави в Svejo
    Tennis24.bg 02/08/2020 16:30
Завършиха квалификациите на държавното лично първенство по тенис до 18 г.

Завършиха квалификациите на държавно лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 18 г. "Амбинор". Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК Левски в София.


В пресявките взеха участие 47 юноши и 29 девойки. Основните схеми при юношите и девойките ще бъдат от по 32 участника (24 директно приети + 8 от квалификациите).
 
Успешно квалификациите при юношите преминаха: Иван Пенев (ТК Локо 98, Пловдив), Динко Динев (ТК Авеню, Бургас), Боян Иванов (ТК Хасково 2015, Хасково), Джордж Лазаров (ТК Дема, София), Никола Колячев (ТК Диана, София), Симеон Латинчев (ТК Виа Тенис Стар, София), Димитър Пенчев (ТК Кристи, Дряново) и Теодор Демирджиев (ТК Дема, София).

Юноши, квалификация, 3 (финален) кръг:
Иван Пенев (ТК Локо 98, Пловдив) - Мартин Десподов (ТК Диана, София) 6-1, 6-2
Динко Динев (ТК Авеню, Бургас) - Алекс Генчев (ТК НСА, София) 6-0, 6-2
Боян Иванов (ТК Хасково 2015, Хасково) - Лъчезар Каракашев (ТК Левски, София) 3-6, 7-5, 10-7
Джордж Лазаров (ТК Дема, София) - Явор Томов (ТК Левски, София) 6-0, 1-0 л.з.
Никола Колячев (ТК Диана, София) - Борил Басарболиев (ТК Приста 2011, Русе) 6-3, 6-0
Симеон Латинчев (ТК Виа Тенис Стар, София) - Саркис Хорикян (ТК Джуниър Про, Пловдив) 6-3, 6-1
Димитър Пенчев (ТК Кристи, Дряново) - Георги Сендов (ТК Стоянстрой, Пловдив) 7-6(8), 7-5
Теодор Демирджиев (ТК Дема, София) - Юлиян Колев (ТК Дема, София) 3-6, 6-2, 10-6

При девойките квалификациите преминаха: Денислава Глушкова (ТК Дема, София), Катерина Димитрова (ТК Пловдив 1981, Пловдив), Йоана Константинова (ТК Плевен-ПСК, Плевен), Габриела Митева (ТК ЦСКА - Завинаги, София), Каталина Петрова (ТК ЦСКА - Завинаги, София), Мая Александрова (ТК Диана, София), Мила Георгиева (ТК Малееви, София) и Хелин Шефкед (ТК Пловдив 1981, Пловдив).




Девойки, квалификация, 3 (финален) кръг:
Денислава Глушкова (ТК Дема, София) - Виктория Кънчева (ТК Локомотив, Пловдив) 6-3, 6-2
Катерина Димитрова (ТК Пловдив 1981, Пловдив) - Биляна Милчева (ТК Левски, София) 6-0, 6-0
Йоана Константинова (ТК Плевен-ПСК, Плевен) - Катрин Стефанова (ТК Супер Спорт, Варна) 6-0, 6-0
Габриела Митева (ТК ЦСКА - Завинаги, София) - Ралица Гръблева (ТК 15:40, София) 6-0, 6-1
Каталина Петрова (ТК ЦСКА - Завинаги, София) - Инес Мирчева (ТК Дема, София) 6-4, 6-0
Мая Александрова (ТК Диана, София) - Яна Кирчева (ТК 15:40, София) 6-2, 6-1
Мила Георгиева (ТК Малееви, София) - Йоана Монева (ТК Черно море Елит, Варна) 6-2, 6-1
Хелин Шефкед (ТК Пловдив 1981, Пловдив) - Симона Илиева (ТК Левски, София) 0-6, 6-3, 10-3

Програма:
3 август - 1-ви кръг единично юноши и девойки; 1/4-финали двойки юноши и девойки
4 август - 1/8-финали единично юноши и девойки; 1/2-финали двойки юноши и девойки
5 август - 1/4-финали единично юноши и девойки; ФИНАЛИ ДВОЙКИ юноши и девойки
6.август - 1/2-финали единично юноши и девойки
7 август - ФИНАЛИ ЕДИНИЧНО ЮНОШИ И ДЕВОЙКИ

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари