България U16 направи равен със Сърбия във втората контрола

Viasport 23/09/2021 23:15

Националите по футбол до 16 г. пропуснаха да победят Сърбия във втората проверка между двата тима, играна на Национална футболна база "Бояна". Двубоят приключи при резултат 1:1. Младите "лъвчета" бяха по-добрият отбор на терена и водеха в резултата почти до края на срещата, но грешка в защитата им коства крайната победа.

Тимът на селекционера Георги Георгиев бе по-активният тим през първата част. Крилото Венцислав Иванов пропусна най-чистото положение за нашите до почивката след пробив от ляво, а малко след него Константин Димитров също имаше изгодна възможност.

Все пак България материализира надмощието си в 55-ата минута, когато Адриан Райчев стреля от ляво, сръбският вратар изби в краката на Илиян Димитров, който вкара на празна врата за 1:0. В 86-ата минута обаче центриране отдясно намери непокрит Михайло Цветкович, който с глава оформи крайното 1:1.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 3. Дейвид Михалев, 14. Симеон Шишков, 19. Илиян Димитров, 16. Христиан Атанасов, 8. Пламен Аршев, 7. Константин Димитров, 13. Димитър Петров, 17. Петър Маринов, 9. Преслав Бачев, 21. Венцислав Иванов.

Селекционер: Георги Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Димитров 55, 1:1 Цветкович.