Най-бързите на 60 мeтра са от Русе и Варна

Лека атлетика
    Яна Касова 14/02/2014 22:03

Радостина Стоянова от Локомотив (Русе) и Стефан Ганев от Евър (Варна) станаха първенци на 60 м на националния шампионат за юноши и девойки под покрив. Надпреварата се проведе в зала „Добротица” в Добрич.

Стоянова спечели финала при девойките с 7,86 сек. Тя беше и най-бърза в полуфиналите със 7,95 сек.

Сребърен медал грабна Никол Стамболийска от СКЛА Цвети Кирилова, която даде време от 7,93 сек, а трета е Викториa Тенчева от Локомотив (Пловдив) със 7,95 сек. В бягането при юношите Ганев финишира за 7,04 сек, изпреварвайки Иван Булкин (Локомотив Пд) - 7,07 сек и Петър Пеев (Атлетик София) - 7,09 сек.

Представителката на АК Георги Дъков - Рената Петкова, стана шампионка на България в тласкането на гюле за девойки старша възраст. Тя триумфира с 13,16 м и беше единствената преминала границата от 13 метра. Петкова започна състезанието с 13,04 м, след това записа 11,80 м, продължи с 12,92 м и 12,58 м, в последните си две засилвания регистрира съответно 13,06 м и 13,16 м.

Втора завърши Анна Чипрянова от Тот атлет (Габрово) с 12,25 м, а трета е Деница Карамфилова от ЛК Цветанка Христова (Казанлък), която изпрати уреда на 11,56 м.

ОЩЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ ЗА СТАРША ВЪЗРАСТ МОЖЕТЕ ДА ПРОЧЕТЕТЕ - ТУК