Владимир Тушев на крачка от медалите на халки в Нанджинг

Олимпизъм
    Viasport 23/08/2014 18:00

Българинът Владимир Тушев завърши на четвърто място във финала на халки на турнира по спортна гимнастика на вторите младежки олимпийски игри в китайския град Нанджинг.

Тушев, който записа втора оценка на този уред от 13,950 точки в квалификациите, днес остана на едно място от медалите. За изпълнението си на финала той получи оценка от 13,500 точки. Шампион стана Никита Нагорний (Русия) с 14,000 точки.

Дамян Дачев и Ралица Генчева отпаднаха на 1/16-финалите на турнира по стрелба с лък. Дачев загуби от Мете Газоз (Турция) с 5:6 сета. При девойките Ралица Генчева отстъпи пред Ясемин Еджем Анагьоз (Турция) с 0:6.

В турнира по бокс в категория до 52 кг Даниел Асенов загуби от американеца Шакур Стивънсън по точки с 0:3. Асенов ще излезе на 25 август в спор за петото място срещу Масуд Юсифзада от Азербайджан.