Черно море спечели дерби от А група за девойки

BGbasket.com 01/02/2015 17:32

Черно море Одесос спечели баскетболното дерби от "А" група за девойки до 19 години срещу Левски. Отборите се срещнаха в залата на „Герена”, а варненки се наложиха със 79:67.

Това е пета победа на Черно море за сезона, като отборът има и една загуба. Левски пък е с актив 5-2. Утре в 11:00 сутринта варненки ще изиграят и следващия си мач – като гости на Рилски спортист в „Арена Самоков”. Следващият мач на Левски пък е като гост на Балкан в Ботевград следващата неделя.

Левски поведе с 6-7 точки в началото на мача, но до края на първата четвърт варненки навлязоха в ритъм и обърнаха резултата, за да поведат с 25:23 след нея. Те запазиха малка преднина до почивката, когато резултатът беше 41:38, а в средата на третия период натрупаха 10-12 точки аванс. Те издържаха до края, запазвайки разликата, за да си тръгнат от столицата с победа.

Най-резултатна за победителките с 42 точки беше Борислава Христова, а 15 добави Симона Савова. За Левски по 16 точки отбелязаха капитанът Вили Крачолова и Анна Раденкова, а с 14 завърши Деляна Антонова.