Волейболистите с първа победа на европейското

Ивайло Пампулов 06/04/2015 16:30

Националният отбор на България по волейбол за юноши младша възраст записа първа победа на европейското първенство до 19 години, което се провежда в Турция. В третия си мач от група II в Сакария българските момчета сразиха с 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:14) Румъния и вече имат четири точки във временното класиране.

Срещу Румъния селекционерът Драган Иванов избра да започне без капитана Радослав Парапунов. Съперникът, обаче, започна много добре от самото поведе в резултата. Стефан Иванов се опитваше да тормози защитата на румънците (7 точки, 58 % в нападение), но те не се огъваха и достигнаха до 25:20 и 1:0.

Вторият гейм започна по идентичен начин с по-уверена игра от страна на румънците, но в средата му тръгна играта на българските национали и при второто техническо прекъсване вече водеха с 16:14. От този момент не изпуснаха повече водачеството и изравниха геймовете след 25:20.

Това развитие на мача подейства като допълнителен импулс за българските волейболисти и в третия гейм започнаха доста силно, като няколко спорни отсъждания на датския рефер Михаел Андерсен им попречиха да направят комфортна преднина. Въпреки това те дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване, а в последствие и с 19:14. Така бе въпрос на време, за да се наложат с 25:18 и да поведат с 2:1.

Инерцията от предишните два гейма продължи и в четвъртия, като българските момчета намираха все повече сигурност в действията си, повеждайки с 11:8. Разликата се увеличи до 18:10, като по нищо не изглеждаше вече, че нещо може да спре българските волейболисти.

През утрешния ден отборите от европейското първенство почиват, а следващия мач на България е в сряда, 8 април, от 14:30 ч срещу Чехия.