Левски с първи успех на финалите за девойки (U19)

Viasport 03/05/2015 15:37

Левски записа първата си победа в група А на финалите по баскетбол за девойки (U19) в Ботевград. Във втората среща за деня "сините" надиграха Монтана 2003 с 59:51 и така вече са с актив 1:1.

Монтанки пък останаха последни с 0:2, а утре играят с Рилски спортист. Левскарките срещат лидера Черно море, а за да заемат едно от първите две места трябва да бият задължително варненки.

Първото полувреме на мача протече кош за кош и никой не можа да се откъсне за дълго време. Левски поведе за кратко с 10 точки, но бързо разликата бе свалена до 4, като на почивката падна и до 2. "Сините" обаче наказаха съперника си в третата част, когато допуснаха едва 4 точки в коша си и отново се откъснаха с 10 напред. В последните минути левскарките задържаха преднината си и не позволиха на съперника да се доближи.

Монтанки показаха добра успеваемост от тройката и това ги държа в мача. Те успяха в 8 от 20 опита за 40%, докато "сините" бяха с 3 от 18 за 16.7%. Левски обаче отговори с повече точки в подкошието и по-добър процент за 2 точки.

С дабъл дабъл за победителките завърши Габриела Николова след 18 точки и 14 борби. Вили Крачолова бе полезна за успеха с 14 точки, 9 отнети топки, 8 борби и 7 асистенции, а Анна Раденкова също отбеляза 14 точки.

За монтанки с пет тройки от осем опита и 17 точки се отчете Памела Митова. С 14 точки завърши Дебора Филипова, а Борислава Христова вкара 11.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА ДЕВОЙКИ (19)

КЛАСИРАНЕ В ГРУПИТЕ НА ФИНАЛИТЕ ЗА ДЕВОЙКИ (19)