Волейболистите допуснаха обрат срещу Куба

Ивайло Пампулов 23/08/2015 09:55

Юношеският национален отбор по волейбол (U19) ще играе за 11/12-о място на световното първенство в Аржентина, след като отстъпи пред Куба с 2:3 (25:16, 25:21, 20:25, 26:28, 12:15). Двубоят продължи 2 часа и 24 минути игра в залата в Кориентес.

Българските национали водеха с 2:0 гейма и имаха комфортен аванс, но това не се оказа достатъчно, за да подчинят връстниците си от Куба. Особено драматичен се оказа четвъртия гейм, в който кубинците надделяха след 31 минути.

Тимът ни отново игра без капитаната си Радослав Парапунов, който има физически проблем. В негово отсъствие Стефан Иванов реализира 24 точки (3 блокади, 1 ас), а Пламен Шекерджиев добави 19 (4 блокади). Най-резултатен бе нападателят на Куба Мигел Кастро, който заби внушителните 35 точки (7 аса).

Така в последния ден от мондиала България ще играе срещу Франция в спор за 11/12-о място в крайното подреждане. Този мач е днес от 21:00 ч наше време в Кориентес.

Френските волейболисти отстъпиха с 2:3 (16:25, 25:21, 25:21, 22:25, 12:15) на Турция в другия полуфинал от схемата за разпределение на местата от 9-12-о.

Куба ще спори с Турция за 9/10-о място, като тази среща започва в 23:30 ч.